LigaSeniorzy

Dobra passa podtrzymana. Narew – Żbik 4-1

W 7. kolejce ligowej Narew pokonała Żbika Nasielsk 4:1, po bardzo dobrej pierwszej połowie i odrobinę słabszej drugiej. Do przerwy Niebiesko-Czerwoni wygrywali już 4:0, po golach Marcina Kraski, Kamila Jastrzębskiego, Piotra Strzeżysza i Damiana Gałązki. Po zmianie stron gościom po naszym błędzie udało się strzelić honorową bramkę. Narew nie wykorzystała zaś przynajmniej dwóch bardzo dobrych sytuacji po podaniach Macieja Staszczuka.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 11. minucie, kiedy po rzucie rożnym piłka trafiła do Marcina Kraski. Jego wrzutka zaliczyła rykoszet od głowy próbującego interweniować obrońcy Żbika i wpadła do bramki. Po jedenastu minutach było już 2-0, kiedy po wrzutce z autu zagotowało się pod bramką gości. Obrońca wybił piłkę w powietrze na tzw. świecę, a ta spadła wprost pod nogi Kamila Jastrzębskiego, który pokonał Osucha.

Cztery minuty później było już 3-0. Po akcji środkiem i lewą stroną, Kamil Jastrzębski zagrał centrę do Przemysława Olesińskiego. Ten wycofał piłkę, a tam znajdował się już Piotr Strzeżysz, który plasowanym strzałem podwyższył rezultat. Ostatni gol dla Narwi padł w 43. minucie meczu, kiedy Narew… wycofała piłkę do bramkarza. Kacper Stepnowski dobrze wypatrzył Damiana Gałązkę i celnie podał mu piłkę. Damian z kolei równie celnie przelobował bramkarza Żbika.

W pierwszej drużynie Narwi zadebiutowali wychowankowie – Kacper Szmigiel i Adam Szklanko, odpowiednio z roczników 2003 i 2005. W przerwie meczu odbyło się skromne podziękowanie kilku zawodnikom, którzy pomagali w odbudowie Narwi (więcej w osobnym newsie).

11.09.2021, Ostrołęka
Forbet IV Liga Mazowiecka
Narew Ostrołęka – Żbik Nasielsk 4:1 (4:0)
Bramki: Kraska 11, Jastrzębski 22, Strzeżysz 25, Gałązka 43 – Chyczewski 61

Narew Ostrołęka: Stepnowski – Ziemak, Niedźwiecki, Ochrimenko, Dzbeński – Jastrzębski (72. Staszczuk), Strzeżysz, Maciuszko (80. Dąbrowski), Kraska (46. Szmigiel), Gałązka (89. Szklanko) – Olesiński.

Sędziował: Michał Wąsowski (Warszawa)
Widzów: 350
Żółte kartki: Strzeżysz, Kraska, Szmigiel – Osiński, Kosior.