LigaRywaleSeniorzy

Z Mławianką po raz 46. Narew podejmie lidera

W sobotę o 13:00 na stadionie przy ul. Witosa Narew podejmie Mławiankę Mława i będzie to już 46. pojedynek ligowy naszych drużyn.  Z żadną inną drużyną Forbet IV Ligi Mazowieckiej nie posiadamy tak obfitej historii spotkań.

Najwięcej na ten temat mógłby powiedzieć trener Marian Szarama, bo prowadzona przez niego Narew grała z Mławianką aż 17 razy. Szarama zaliczył sześć zwycięstw, sześć remisów i pięć porażek. Rozkład ten wygląda podobnie do ogólnego bilansu spotkań naszych zespołów: dotąd Narew wygrała 16 meczów, Mławianka 15, a 14 razy był remis. W bramkach minimalnie lepsi są ostrołęczanie, prowadzący 62-61.

Ostatnio zagraliśmy ze sobą 17 czerwca 2020 roku, kiedy w decydującym o awansie do IV ligi spotkaniu Mławianka wygrała u siebie 4:2. Co ciekawe po golach Przemysława Olesińskiego i Kamila Jastrzębskiego przy korzystnym rezultacie w innym meczu, przez krótką chwilę to Narew była w IV lidze. Gospodarze grali jednak do końca i przechylili szalę we własnym kierunku. Wykorzystali przy tym grę w przewadze, bo w 60. minucie z czerwoną kartką wyleciał z boiska wprowadzony z ławki Dariusz Jastrzębski.

Patrząc na skład Narwi z tego meczu widać, jak dużo się w Ostrołęce zmieniło od czerwca 2020 roku. Zagraliśmy wtedy w następującym składzie: Stepnowski – Skorupka, Niedźwiecki (30. D. Jastrzębski), Borkowski, Ludwiczak – K. Jastrzębski (85. Cendrowski), Pełtak (85. Białobrzeski), Gontarz, Strzeżysz, Marczak – Olesiński (80. Mocarski). Nie ma z nami Wojciecha Skorupki, Daiusza Jastrzębskiego, Michała Borkowskiego, Huberta Cendrowskiego, Mateusza Pełtaka, Kamila Gontarza, Mariusza Marczaka, Mateusza Mocarskiego oraz trenera Dariusza Narolewskiego. Piotr Ludwiczak leczy kontuzję. W meczu z Escolą z tej jedenastki w wyjściowym składzie zagrał tylko Kacper Niedźwiecki! Choć pamiętać trzeba, że mamy problemy zdrowotne w drużynie, które „pokreśliły” trochę trenerowi kartkę ze składem.

Z meczu przeprowadzimy transmisję na Facebooku.


Do Ostrołęki przyjeżdża lider Forbet IV Ligi Mazowieckiej, który dotąd jeszcze nie przegrał. Mławianka na wyjazdach spisuje się jednak odrobinę gorzej, niż u siebie. Z tym, że terminarz jest na tyle dziwny, że niektórzy na wyjeździe zagrali 5 meczów, a inni np. dziewięć (Unia Warszawa!).

Wyjazdowa Mława to cztery zwycięstwa i remis, 10 bramek strzelonych, dwie stracone – oraz 4. miejsce w tabeli. Narew u siebie to cztery zwycięstwa, 2 remisy i porażka, 18 bramek strzelonych i 13 straconych – 7. miejsce w tabeli.  Zapowiada się więc bardzo ciekawy pojedynek!

Posędziuje go pan Krzysztof Szczęsny z Wydziału Sędziowskiego w Warszawie.Bilety

Na mecz Narew – Mławianka Mława obowiązują bilety w cenie 10 złotych, które nie dotyczą trzech kategorii widzów:

 • aktywnych członków Klubu Kibica Narwianie
 • dzieci do lat 12
 • dzieci i młodzieży (do 18 roku życia), trenujących w klubach z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, które wybiorą się na mecz grupą zorganizowaną, wraz z trenerem lub rodzicem, jako opiekunem. Jeśli zawodnicy z innej części Polski przebywają akurat w Ostrołęce, np. na meczu z którąś z naszych drużyn, to również zapraszamy.

Mecze 14. kolejki Fobet IV ligi:

Sobota 30.10.2021:

 • 11:00, Huragan Wołomin (14) – Escola Varsovia Warszawa (5)
 • 11:00, Wisła II Płock (2) – Stoczniowiec Płock (7)
 • 11:00, Żbik Nasielsk (15) – Hutnik Warszawa (6)
 • 12:00, Marcovia Marki (10) – Drukarz Warszawa (16)
 • 12:00, MKS Przasnysz (12) – Makowianka Maków Mazowiecki (18)
 • 13:00, Narew Ostrołęka (9) – Mławianka Mława (1)
 • 13:00, Ząbkovia Ząbki (4) – Sokół Serock (17)
 • 13:30, Świt Staroźreby (13) – Unia Warszawa (11)
 • 15:00, KS CK Troszyn (3) – Wkra Żuromin (8)