RezerwySparingi

Sparingowy dwumecz rezerw z Łysymi. Podsumowujemy transfery

Powoli klaruje się sytuacja kadrowa drużyny rezerw Narwi Ostrołęka. Piłkarze trenera Łukasza Bałazego w minionym tygodniu zagrali sparingowy dwumecz z GKS-em Łyse – liderem B-klasy. Najpierw przegrali na wyjeździe, a następnie w piątek zremisowali w Ostrołęce.

W obu meczach młodzi Narwianie pokazali się z dobrej strony, bo w poprzednią niedzielę mimo, iż przegrali 1:3, do przerwy zdecydowanie przeważali na boisku i tylko skutecznym interwencjom bramkarza gospodarze zawdzięczali bezbramkowy remis. Gola dla naszego zespołu strzelił Mieszko Grodzki. Z kolei bramki dla rywali padły już po wpuszczeniu dużej ilości rezerwowych przez trenera Narwi II. W dodatku jedną z nich zaliczyć trzeba Bartkowi Siurnickiemu, który niefortunnie interweniował w obronie po rzucie rożnym.

Okazja do rewanżu była w piątek, bo mimo iż MZPN odwołał piłkę ligową, sparingi mogły się odbyć. Ostrołęki nagła zima nie dotknęła w tym stopniu co Warszawy, Radomia, czy Siedlec, więc „dwójka” zagrała ponownie z GKS-em. Tym razem do przerwy prowadzili nasi zawodnicy, a goście wyrównali stan meczu na 3:3. Bramki dla nas zdobywali Bartek Siurnicki, Damian Klec i Kacper Bąk.

„Po lepszych wynikach wcześniej może to i dobrze przed ligą nabrać trochę pokory. A na dwa terminy świąteczny oraz ten gdzie mamy pauzę w B klasie ustawiłem sparingi z Wymakraczem  Długosiodło i Ostrovią Ostrów Mazowiecka”  – poinformował trener Bałazy.

27.03.2022, Łyse
Mecz sparingowy
GKS Łyse – Narew II Ostrołęka 3:1 (0:0)
Bramka: Grodzki

Narew II Ostrołęka: Pędzich – Kubeł, Gocłowski, Bolc, Babicz, B. Bieńkowski, Banach, Klec, Siurnicki, Miłoszewski, Grodzki. Oraz: Wardak – Grala, J. Bieńkowski, Opęchowski, W. Il, Kwiatkowski.

01.04.2022, Ostrołęka
Mecz sparingowy
Narew II Ostrołęka – GKS Łyse 3:3 (2:1)
Bramki: Siurnicki, Klec, Bąk

Narew II Ostrołęka: Pędzich – Babicz, Dąbrowski, Niedżwiecki, Bolc, Białobrzeski, Karwowski, B. Bieńkowski, Miłoszewski, Siurnicki, Klec. Oraz: Grala, J. Bieńkowski, Opęchowski, Sadowski, W. Il, Surowik, Kwiatkowski, Bąk.


Można już podsumować ruchy transferowe dotyczące drugiego zespołu Narwi. Odczuwalne jest na pewno odejście Aleksandra Dmochowskiego i Łukasza Olbrysia, którzy jesienią byli liderami klasyfikacji strzelców i asystentów. Zawodnicy ci wybrali jednak inny pomysł na siebie i jeden będzie grał w Różanie, drugi w Kadzidle.

Odeszli: 

 • Łukasz Olbryś (1991) – Kurpik Kadzidło, strzelił debiutancką bramkę w pierwszym meczu
 • Igor Kaczorek (2002) – z którym Narew pożegnała się jesienią, znalazł nowy klub, którym jest Wkra Pomiechówek
 • Adam Szklanko (2003) – został wypożyczony do Rzekunianki Rzekuń
 • Jakub Domański (2005) – zawodnik nie zagrał ani meczu w naszych rezerwach, przeszedł do drużyny juniorskiej MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka
 • Piotr Madrak (2003) – FC 2012 Różan
 • Aleksander Dmochowski (2002) – FC 2012 Różan

 

Przybyli:

 • Karol Wardak (2003) – bramkarz; wychowanek APN Ostrołęka ostatnio grający w Rzekuniance i stamtąd wypożyczony do końca sezonu
 • Kacper Bąk (2005) – APN Ostrołęka, zawodnik mogący grać w pomocy lub ataku, ostatnio miał przerwę w treningach
 • Wojciech Il (1989) – wychowanek Narwi, który miał dłuższą przerwę w grze w piłkę; ostatnio reprezentował barwy Rzekunianki Rzekuń (gdzie gra jego brat)
 • Piotr Kubat (1990) – napastnik, którego kibicom Narwi nie trzeba przedstawiać. W barwach naszego klubu dotąd zagrał w 85 meczach ligowych, strzelając 21 bramek. Wraca po kontuzji, a poprzednio grał w KS CK Troszyn
 • Karol Pierzchała (2006) – napastnik z drużyny juniorów, wychowanek APN Ostrołęka
 • Łukasz Kwiatkowski (2005) – wychowanek, pomocnik; trenował już jesienią, ale teraz został zgłoszony do ligi.

Inne ciekawe ruchy naszych byłych zawodników:

 • Patryk Krupiński (2002) – nasz wychowanek, po dłuższej przerwie w treningach będzie kontynuował je w Orzu Goworowo
 • Tomasz Jóźwiak (1984) – wychowanek, również po przerwie, trenuje z GLKS Lelis
 • Michał Markowski (1990) – były zawodnik Narwi, także po przerwie, zakotwiczył w FC 2012 Różan