RezerwySparingi

Rezerwy zamiast pauzować rozegrały sparing

W minionej kolejce drużyna Narwi II Ostrołęka pauzowała w rozgrywkach B-klasy ostrołęckiej. Zespół trenera Łukasza Bałazego rozegrał jednak mecz sparingowy z drużyną ligi okręgowej, Wymakraczem Długosiodło. Obie drużyny wystąpiły w „majówkowych” składach, lepsi okazali się być ostrołęczanie.

Pierwsi bramkę zdobyli przyjezdni, za sprawą kapitana Wymakracza, Emila Rogalskiego. Narew II odpowiedziała golem Michała Gocłowskiego po wrzutce z wolnego w wykonaniu Mateusza Małkiewicza. Zawodnik ten pauzuje w pierwszym zespole za czerwoną kartkę, więc aby być pod grą wystąpił w weekend w rezerwach. W końcówce to właśnie on skutecznie wykonał rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym przez zawodnika Wymakracza.

„Był to typowy majowy sparing. Obie drużyny nie miały najsilniejszych składów. Plusem jest zaliczenie jednostki treningowej, w dodatku z drużyną z wyższej ligi” – powiedział o meczu trener Bałazy.

 

30.04.2022, Ostrołęka
Mecz sparingowy
Narew II Ostrołęka – Wymakracz Długosiodło 2:1 (1:1)
Bramki: Gocłowski, Małkiewicz (k) – Rogalski

Narew II Ostrołęka: Pędzich – Babicz, Bolc, Opęchowski, Gocłowski – B. Bieńkowski, Sadłowski, Małkiewicz, Banach – Miłoszewski, Klec. Oraz: Wardak – Sadowski, Il, Kwiatkowski.

Wymakracz Dlugosiodło: Zawodnik testowany – Kwiatkowski, Jachacy, Roguszewski, Drózd – Książek, Rytelewski, Ciach – Iwański, Rosiński, Rogalski. Oraz: Nożewski, Borowy.

 

Tymczasem w lidze padły następujące rezultaty:

  • Mazowsze Jednorożec – Orz Goworowo 1:0
  • GLKS Lelis – Świt Baranowo 3:0
  • Iskra Zaręby Kościelne – GKS Andrzejewo 0:7
  • WKS Mystkówiec – GKS Łyse 1:5