LigaRywaleSeniorzy

W sobotę gratka dla lokalnych kibiców. Podejmujemy Troszyn

Czwarty w tabeli KS CK Troszyn przyjeżdża do Ostrołęki na spotkanie z siódmą drużyną Forbet IV Ligi Mazowieckiej, Narwią Ostrołęka. Czy ostrołęczanie zagrają na poziomie poprzedniego domowego meczu, kiedy uporem, determinacją i jakością piłkarską doprowadzili do pierwszej porażki Wisły II Płock w tej rundzie?

W ostatnich pięciu meczach piłkarze trenera Andrzeja Sieradzkiego przegrali tylko raz, z Sokołem Serock, od którego byli piłkarsko lepsi. Zaliczyliśmy także zwycięstwa ze Żbikiem Nasielsk (3-1 na wyjeździe) i Wisłą II Płock (1-0 u siebie) oraz dwa ważne remisy z Marcovią Marki (0-0 u siebie) i Świtem Staroźreby (1-1 na wyjeździe). Ważne, bo to bezpośredni rywale w walce o utrzymanie, a w poprzedniej rundzie udało się z nimi wygrać, co sprawia, że w przypadku równej ilości punktów Narew będzie wyżej w tabeli.

Z kolei KS CK Troszyn ma za sobą bardzo dobry sezon, ale ostatnio zespół grającego trenera Michała Złotkowskiego złapał zadyszkę. Po rozbiciu Żbika Nasielsk (6-1), przyszły aż trzy porażki, z Wisłą II Płock (1-3), Świtem Staroźreby (0-1) i Ząbkovią Ząbki (1-3). Pomiędzy nimi trafiła się też wygrana 4-1 z MKS-em Przasnysz. Wówczas hattricka ustrzelił Kacper Matusiak, strzelec także w meczu ze Żbikiem i Ząbkovią. Napastnika zabraknie jednak na Witosa w Ostrołęce, bo pauzować będzie za kartki. Goście w minionym tygodniu robili co mogli, by przywrócić „do żywych” kontuzjowanego w Ząbkach Kamila Majkowskiego, motor napędowy zespołu. Czy zabiegi w Białymstoku pozwolą mu na pokazanie pełni niemałych umiejętności?

Narew radzić sobie musi bez kapitana – Bartek Ziemak podobnie jak Matusiak musi pauzować za kartki. Ostatni mecz pauzy za czerwoną kartkę ma też Mateusz Małkiewicz, którego zobaczyć w akcji będą mogli ostrołęccy kibice w niedzielę. Wówczas o godzinie 11:00 na stadionie w Wojciechowicach Narew II podejmować będzie GKS Łyse. Będzie to (niebiletowany) mecz na szczycie Klasy B. Na oba spotkania serdecznie zapraszamy!

Informacje podstawowe:

  • Dzień: sobota 14.05.2022
  • Godzina: 16:00
  • Miejsce: Stadion Miejski w Ostrołęce, ul. Wincentego Witosa 1
  • Sędzia: Piotr Chojnacki (Mława, WS Warszawa)

Bilety:

  • normalny – 10 zł
  • za darmo wchodzą: osoby do 12 roku życia, członkowie Klubu Kibica Narwianie oraz grupy zawodników z klubów z Ostrołęki i regionu
  • na meczu dostępne będą nowe gadżety klubowe, dla członków grupy „Narwianie” klasycznie o połowę taniej.

Transmisja:

Mecz będzie transmitowany na żywo z komentarzem przez Regionalne Centrum Streamingowe na Youtube. Bezpośredni link tutaj.