RezerwyZdjęcia

Rezerwy dużo bliżej awansu. Narew II – Świt 7:1

W meczu na szczycie B-klasy, pomiędzy drugą i trzecią drużyną, zdecydowane zwycięstwo odniosła dziś drużyna Narwi II Ostrołęka. Zawodnicy trenera Łukasza Bałazego praktycznie pozbawili Świt Baranowo szans na awans do wyższej klasy rozgrywkowej, wygrywając zdecydowanie 7:1.

Narew II wyszła na prowadzenie szybciej, niż się wydawało, że to nastąpi. Już w 5. minucie meczu po podaniu Bartosza Siurnickiego ze środka pola, bramkarza rywali pokonał Kacper Bąk. Następnej bramki sędzia nie uznał, dopatrując się (wydaje się, że słusznie) pozycji spalonej napastnika Narwi II. W 27. minucie było już 2:0, kiedy po wrzutce Kevina Karwowskiego gola strzelił Michał Gocłowski. W 33. minucie goście mieli swój najlepszy moment w tym meczu. Rafał Ogonowski zagrywał w polu karnym do Marcina Tabaki (tzw. Sanczo, w Świcie jest dwóch zawodników o takim samym imieniu i nazwisku), a jego strzału ze skosu nie złapał bezrobotny dotąd Amal Shavketov. Trzy minuty później Shavketov zrehabilitował się za bramkę, zaliczając asystę przy golu Kacpra Bąka, którego uruchomił długim wykopem.

Druga połowa zaczęła się od jeszcze mocniejszego uderzenia. Już w 46. minucie po asyście Macieja Kubła bramkarza rywali pokonał Damian Klec. Następnie w 53. minucie, 57. minucie i 59. minucie mieliśmy trzy akcje, które kończyły się bramkami dla Narwi II. Najpierw Mieszko Grodzki dostał podanie w uliczkę od Bąka i z zimną krwią pokonał Wilgę, następnie świetnym finiszem podania Kubła popisał się Siurnicki, choć zrobił to na raty. Na koniec to Grodzki zaliczył asystę, a strzelał Kubeł. Przy tak dobrym wyniku trener Bałazy wykonał cały szereg zmian, od bramki do ataku, dając pograć zmiennikom. Byli oni bliscy strzelenia jeszcze trzech bramek, ale dobrze bronił Dawid Wilga. Z drugiej strony, Świt miał dwie sytuacje bramkowe. Raz sprawę wyjaśnił pewnie Adrian Drężek, a za drugim razem mocny strzał grającego trenera Świtu, Damiana Dąbrowskiego poleciał jednak wysoko nad bramką.

29.05.2022
Klasa B, Ostrołęka
Narew II Ostrołęka – Świt Baranowo 7:1 (3:1)
Bramki: Bąk 5, 36, Gocłowski 27, Klec 46, Grodzki 53, Siurnicki 57, Kubeł 59 – Tabaka 33

Narew II Ostrołęka:  Shavketov (60. A. Drężek) – Kubeł, Gocłowski, Cykała, Bolc (62. Opęchowski) – B. Bieńkowski (46. Sadowski), Karwowski, Bąk (75. Grala) – Siurnicki (73. H. Sadłowski), Grodzki, Klec (62. Miłoszewski).

Sędziował: Mariusz Choromański
Widzów: ok. 80.
Żółte kartki: Cykała, Grodzki – Fąk.


fot. Michał Kowalczyk