AkademiaMłodzież NarwiRocznik 2006Rocznik 2007Rocznik 2008Rocznik 2009Rocznik 2010

Zmiany w Akademii Piłkarskiej Narwi. Witamy nowych trenerów!

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2022/2023 w Akademii Piłkarskiej Narwi Ostrołęka doszło do wielu zmian. Największą z nich jest przybycie do Ostrołęki Mateusza Budzyńskiego, który dotąd odpowiadał za szkolenie w warszawskiej Barca Academy. W Akademii Narwi Mateusz został koordynatorem wyszkolenia (jednocześnie prowadząc rocznik w APN Ostrołęka, gdzie również koordynuje proces szkolenia).

W poniedziałek trenerzy mieli pierwsze oficjalne spotkanie z Mateuszem, na którym koordynator zaprezentował przyjęty dla naszej Akademii model gry, główne założenia procesu szkolenia, przykładowe mikrocykle i zalecenia do budowania bloków treningowych przez trenerów. Wzorem najlepszych akademii, zespoły otrzymały konkretne założenia dopasowane do wieku zawodników.

Mateusz Budzyński (ur. 1993) jako junior był wychowankiem Narwi, trenującym pod okiem Mariana Szaramy i Marcina Grabowskiego. Następnie wyjechał na studia do Warszawy, kończąc tamtejszy AWF, oraz kończąc kurs trenerski UEFA B. W latach 2015-2022 pracował w działającej pod egidą FC Barcelona Barca Academy, której przedłużeniem jest Escola.

Od 5 do 11 sierpnia drużyny Akademii Piłkarskiej Narwi przebywać będą w Giżycku, na obozie sportowym. Oprócz korzystania z walorów mazurskich krajobrazów, młodzi Narwianie będą intensywnie trenować pod okiem trenerów oraz nowego trenera motoryki, Jarosława Baranowskiego (ur. 1989). To zawodowy trener przygotowania fizycznego, od 2019 roku właściciel firmy „Żyj sprawniej”. Absolwent fizjoterapii na AWF Warszawa. Kończył również liczne kursy powiększające wiedzę, w tym w ramach „Youth Strength & Conditioning Certification” w polskim oddziale irlandzkiego Elite Performance Institute.

Zmiany dotyczą także roczników – Narew prowadzić będzie treningi w grupach:

  • juniorów 2006 – trener Rafał Kosek (nowy szkoleniowiec)
  • juniorów 2007 (APN Narew) – trenerzy Marcin Roman i Piotr Kuciński
  • trampkarzy 2008 – dwie grupy – trenerzy Cezary Stachowicz i Arkadiusz Roman
  • trampkarzy 2009 – dwie grupy – trenerzy Radosław Wierzbowski i Jacek Żylak
  • młodzików 2010 – cztery grupy (!)  – trenerzy Piotr Karczewski (nowy), Paweł Samsel, Jacek Żylak i Bartosz Witkowski (nowy).

Wszystkie roczniki będą mogły liczyć na pomoc dyrektora Akademii Piłkarskiej Narwi, Marcina Romana, koordynatora Mateusza Budzyńskiego i trenera przygotowania motorycznego, Jarosława Baranowskiego.

Warto zwrócić uwagę na rocznik 2010, który powstał po ostatnim naborze do AP Narwi, gdzie powstały aż cztery grupy. Wraz z nimi w Narwi pojawiło się dwóch trenerów, którzy współpracowali z Koroną Ostrołęka – Piotr Karczewski i Bartosz Witkowski. Związani z APN Ostrołęka Paweł Samsel i Jacek Żylak już wcześniej prowadzili także grupy w Narwi. Do klubu wraca też Rafał Kosek, który kilka lat temu prowadził seniorów Narwi, a następnie zajął się szkoleniem drużyn kobiet i dziewcząt w Jantarze Ostrołęka. Przejęcie juniorów to dla niego powrót do pracy w męskiej piłce.

Wszystkim wymienionym w tekście życzymy powodzenia i udanej pracy, pełnej satysfakcji!