Z regionu

Bałagan w II lidze! Wycofanie Nadarzyna, Olimpii, Morąga

Na dzisiejszym posiedzeniu zarząd GLKS-u Nadarzyn podjął decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek II ligi z powodów organizacyjnych. Klub wysłał już stosowne pismo do PZPN. W nadchodzących rozgrywkach GLKS wystartuje najprawdopodobniej w IV lidze.

Huragan Morąg zrezygnował z gry w II lidze. Działacze drugiej drużyny III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej nie złożyli wniosku licencyjnego.

– Nie pojechaliśmy, bo nie zdążyliśmy zebrać dokumentów – tłumaczy prezes Huraganu Jerzy Zglec. Na złożenie dokumentów morążanie mieli czas do poniedziałku do godziny 16:00. – Tak naprawdę nie spodziewaliśmy się tego awansu i nie byliśmy do niego przygotowani. Nie chcemy robić niczego na siłę i grać meczów u siebie w Olsztynie. To nie miałoby sensu. Powalczymy o awans w przyszłym sezonie – dodaje.

Wcześniej z gry w II lidze zrezygnował mistrz tej grupy III ligi – Olimpia Zambrów. Jak poinformował przewodniczący komisji licencyjnej Krzysztof Smulski, jeśli pierwsze dwie drużyny nie będą mogły zagrać w II lidze, wtedy utrzymanie zapewni sobie najwyżej sklasyfikowany ze spadkowiczów grupy wschodniej. Po wycofaniu się GLKS-u Nadarzyn będzie to Puszcza Niepołomice. Klub ten jednak – podobnie jak Motor Lublin – musi wcześniej otrzymać licencję na grę II lidze.