PucharRezerwy

Narew II gra dalej w Pucharze Polski. Bezproblemowa wygrana w Raciążu

Narew II Ostrołęka zwyciężyła 6:0 w wyjazdowym meczu I rundy Okręgowego Pucharu Polski z Jutrzenką Unieck. Niedzielne spotkanie rozegrano w Raciążu. Drużyna trenera Łukasza Bałazego awansowała zatem do drugiej rundy OPP.

Pierwsza bramka padła w 33 minucie po uderzeniu Kacpra Szmigla. Tuż przed przerwą po asyście Mieszka Grodzkiego na 2:0 dla Narwi trafił Bartosz Bieńkowski. W drugiej połowie to właśnie on rozdawał karty w naszym zespole, notując trzy asysty. Najpierw jednak w 49. minucie Kacper Niedźwiecki wykorzystał rzut karny za faul na Damianie Klecu. Trzy minuty później Klec sam strzelił gola, po podaniu Bieńkowskiego. Następnie w 79. minucie również podawał Bieńkowski, a strzelał Klec. Strzelanie zakończył w 81. minucie zawodnik z rocznika 2006, Karol Pierzchała, któremu asystę przy golu dał kolejny raz Bieńkowski.

W składzie rezerw pojawili się nowi zawodnicy – Bartosz Łaszczych i Franciszek Jastrzębski. Łaszczych to młody bramkarz, który grał w Narwi w juniorach u trenera Cezarego Kowalczyka, a powraca mając za sobą grę m.in. w Kurpiku Kadzidło, a ostatnio Orzu Goworowo. Jastrzębski to tak jak Karol Pierzchała i Borys Ciężar, zawodnik juniorów Narwi.

14.08.2022, Raciąż
1 runda Okręgowego Pucharu Polski – Ciechanów-Ostrołęka
Jutrzenka Unieck – Narew II Ostrołęka 0:6 (0:2)
Bramki: Szmigiel 33, Bieńkowski 44, Niedźwiecki 49 (k), Klec 52, 79, Pierzchała 81

Narew II Ostrołęka: Łaszczych (46. Pędzich) – Szmigiel (65. Opęchowski), Niedźwiecki, Gocłowski, Babicz (65. Grala) – Banach (75. F. Jastrzębski), Ciężar (55. Sadowski), Bieńkowski – Klec, Miłoszewski (55. Pierzchała), Grodzki (46. Strzelec).
Trener: Łukasz Bałazy.

Fot. Karol Wesołowski.