Rezerwy z trzema punktami na start ligi


Pierwszy mecz naszych rezerw w A-klasie zakończył się zwycięstwem 1:0 po ładnej bramce Damiana Kleca.

Bramka padła w 22. minucie, Adam Zięba zgrał Klecowi za polem karnym, a Damian uderzył w okienko nie do obrony. Po kilkudziesięciu sekundach Siurnicki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Dwie minuty później nasza drużyna wychodziła do akcji czterech na trzech, ale Kacper Bąk podjął decyzję o strzale z daleka i to piłka przetoczyła się daleko od bramki Sypniewa. Zaraz potem Orzeł miał ,,setkę” i na szczęście ich zawodnik strzelił wysoko nad bramką. W pierwszej połowie jeszcze swoje okazje mieli Gocłowski i Bąk i niestety piłka po ich strzałach nie znalazła drogi do bramki.

W 50. minucie Miłoszewski strzelił w poprzeczkę po podaniu Siurnickiego. Bardzo dobrze w drugiej połowie zaprezentował się Amal Shavketov, który kilka razy uratował nas w groźnych sytuacjach. Do końca meczu mieliśmy jeszcze dwie poprzeczki po strzale Adama Zięby i wykopie na 20 metrów w górę Damiana Kleca. W samej końcówce mieliśmy kuriozalną sytuację. Po niecelnym strzale gości Shavketov poszedł po piłkę, mijając przy okazji futbolówkę należącą do dzieci grających za boiskiem. Sędzia uznał, że nasz bramkarz chciał zmarnować trochę czasu i dał mu żółtą kartkę. W ostatniej akcji meczu Szymon Sadowski trafił w bramkarza z 5 metrów i sędzia zakończy mecz.

Dopowiadając, w 70. minucie czerwoną kartkę (za dwie żółte) otrzymał kapitan Orła Sypniewo, Paweł Zalewski, a w doliczonym czasie gry dwukrotnie żółtą kartką ukarany został za niesportowe zachowanie kierownik drużyny, Sebastian Kaczyński (piłkarz Orła).

Narew II Ostrołęka – Orzeł Sypniewo 1:0 (1:0)
Bramka: Klec 22′.

Narew II: Shavketov – Szmigiel, Trojanowski (38. Miłoszewski), Gocłowski, Babicz – Banach, Klec, Zięba (86. Opęchowski), Bieńkowski, Bąk (68. Sadowski) – Siurnicki (53. Grodzki).

fot. Michał Kowalczyk