Rezerwy

Zadecydowała ostatnia akcja. Bartnik – Narew II 3:2

Rezerwy Narwi przegrały w Myszyńcu 2:3 z tamtejszym Bartnikiem w meczu czołówki A-klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Dwie bramki dla Narwi II zdobył Mikołaj Banach.

Drużyna trenera Łukasza Bałazego doznała pierwszej straty tuż przed meczem – urazu nabawił się Maciej Kubeł i trzeba było dokonać zmiany w wyjściowym składzie i przemodelować szybko zespół (na dwie minuty przed pierwszym gwizdkiem). Wciąż odczuwalny jest też brak kontuzjowanego Bartosza Siurnickiego. Pomimo tego, już w drugiej minucie meczu Narew II objęła prowadzenie. Kacper Bąk napędził świetną akcję skrzydłem, podając piłkę do Bartosza Bieńkowskiego. Ten wystawił ją Mikołajowi Banachowi, który napoczął drużynę Bartnika. Oba zespoły następnie prowadziły otwartą grę, którą podobała się licznie zgromadzonej publiczności. W 27. minucie Borys Ciężar stracił piłkę w środku pola, poszła z tego akcja gospodarzy, którą celnym strzałem sfinalizował Szymon Kulas.

W drugiej połowie Bartnik naciskał i naciskał, ale przez długi czas nic z tego nie wynikało. W 76. minucie źle ustawiliśmy się w środku pola. Wykorzystał to niedawno wprowadzony Lis, który podał piłkę Kulasowi, a ten wykorzystał sytuację. Dwie minuty później w strzeleckim pojedynku Szymona Kulasa z Mikołajem Banachem był już remis. Banach wykorzystał bowiem rzut karny podyktowany za faul na Dominiku Borowieckim. Kiedy mecz chylił się już ku końcowi, Bartnik przeprowadził ostatnią akcję, a Mateusz Krajza celnym strzałem głową przechylił szalę na stronę swojej drużyny.

Warto zaznaczyć, że w rezerwach zadebiutowało kolejnych dwóch juniorów – to Dominik Borowiecki (16 lat) i Kacper Ciecierski (17 lat).