Młodzież NarwiPucharRezerwy

Koniec pięknej przygody „dwójki” w Pucharze Polski

Na ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski zakończyła się przygoda a-klasowych rezerw Narwi Ostrołęka w tym sezonie. W środowym meczu rozegranym w Ostrołęce, drużyna trenera Łukasza Bałazego musiała uznać wyższość grającego dwie ligi wyżej PAF-u Płońsk.

Po przejściu czterech kolejnych rund, Narew II została wreszcie poskromiona i trzeba przyznać, że dokonał tego naprawdę dobry zespół  z Płońska. Zaczęło się bardzo szybko straconym golem na 0:1, kiedy po faulu Piotra Dąbrowskiego sędzia wskazał na wapno. Rzut karny wykorzystał najlepszy tego dnia na boisku Zawadzki. W 17. minucie było 0:2, gdy z prawej strony poszła wrzutka, a napastnik PAF-u wyskoczył zza pleców Błażeja Babicza i celnym strzałem głową nie dał szans Pędzichowi. Narew II przyciskała rywali i częściej była na ich połowie, ale nie wynikało z tego nic konkretnego z ofensywie, gdyż czwórka obrońców z Płońska była bardzo dobrze ustawiona, skutecznie blokując praktycznie wszystkie próby zagrania ostatniego podania przed strzałem.

Plan na drugą połowę był grą va banque, ale szybko trzeba było wymyślać plan „C”, bo plan „B” spalił się już w 49. minucie. Kacper Niedźwiecki niefrasobliwie wyprowadzał piłkę z własnego pola karnego, stracił ją i Rutkowskiemu pozostało tylko pokonać Pędzicha, co też uczynił. Kolejnego gola strzeliliśmy sobie sami, już po zmianie bramkarza. Po stałym fragmencie zakopieliło się w naszym polu karnym i próbujący interweniować Niedźwiecki był ostatnim, który pchnął piłkę do bramki. Wynik 0:4 nie oddawał jednak tego, co działo się na boisku w końcówce. Młoda Narew przycisnęła i stworzyła sobie pod koniec kilka dobrych sytuacji na zdobycie gola. Wyszło tylko raz, kiedy po zagraniu Karola Pierzchały bramkę zdobył Kacper Ciecierski.

Podsumowanie udziału w Pucharze Polski Narwi II jeszcze się na naszej stronie pojawi, na razie można powiedzieć na gorąco, że była to bardzo dobra edycja w wykonaniu rezerwistów.

05.10.2022, Ostrołęka
Ćwierćfinał Pucharu Polski Okręgu Ciechanów-Ostrołęka
Narew II Ostrołęka – PAF Płońsk 1:4 (0:2)
Bramki: Ciecierski 86 – Zawadzki 4 (k), Duszyński 17, Rutkowski 49, Niedźwiecki 72 (s)

Narew II Ostrołęka: Pędzich (60. Łaszczych) – Babicz (60. Opęchowski), Dąbrowski (60. Miłoszewski), Niedźwiecki, Szmigiel – Sadowski (46. Ciecierski), Ciężar (75. Abdelrahim), Banach (75. Sadłowski) – Bąk (58. Pierzchała), Klec, Bieńkowski.

Sędziował: Piotr Pałaszewski.
Żółte kartki: Klec, Ciężar – Dzięgielewski, Rutkowski, Wodzyński, Kowalski.
Widzów: 86.