LigaRezerwy

Dwójka znów zwycięska. Rezerwy pokonały Pokrzywnicę

Zespół Narwi II Ostrołęka pokonał dziś na stadionie przy ul. Partyzantów drużynę GKS-u Pokrzywnice 3:0. Bramki dla rezerw Narwi strzelili tym razem Mikołaj Banach, Michał Gocłowski i Maciej Kubeł.

Murawa na stadionie tym razem nie ułatwiała gry naszemu zespołowi. Mówiąc wprost wyczekuje już ona zasłużonego odpoczynku po rundzie. Dobrze, że meczem z GKS-em Narew II zakończyła rundę jesienną na własnym boisku. Pozostał już tylko jeden mecz wyjazdowy, za tydzień w Krasnosielcu.

W tych warunkach „pomocną dłoń” dali nam goście – jeden z nich w 11. minucie sfaulował Bartka Bieńkowskiego w polu karnym. Do piłki na wapnie podszedł Mikołaj Banach i mocnym strzałem z lewej stopy w okienko bramki nie dał szans wysokiemu bramkarzowi z Pokrzywnicy. Przez kolejne minuty niewiele się działo na boisku, aż w 44. minucie dobrą sytuację miał Bieńkowski. Tym razem bardzo dobrze zachował się bramkarz gości.

Na początku drugiej połowy mieliśmy nietypową sytuację, bo oto trzy minuty po wejściu na boisko Seweryn Strzelec zszedł z niego, pokazując na uraz nogi. Wejście na boisko Bąka i Miłoszewskiego ożywiło nam grę w ataku, a z tyłu swoje robiła obrona dowodzona przez duet Gocłowski-Dąbrowski. W 56. minucie po raz pierwszy dał o sobie znać Kamil Jastrzębski, tańcząc z obrońcami Pokrzywnicy w ich polu karnym. Strzał trafił jednak w boczną siatkę. Następnie po jednej z akcji jego kolegów Błażej Babicz trafił w bramkarza, a następnie dobitka poleciała nad bramką. Mijały kolejne minuty, a wraz z nimi kolejne sytuacje Narwian pozostały niewykorzystane: Kacper Bąk przekombinował i po minięciu bramkarza kopnął piłkę wprost w dwóch obrońców, następnie Damian Klec przekopał futbolówkę pod nogami bramkarza, ale wyblokował ją obrońca.

W 68. minucie strzał Michała Gocłowskiego wyjął bramkarz. Minutę później ten sam zawodnik został sfaulowany przez bramkarza tuż przed linią końcową boiska. Sędzia wskazał na rzut karny, a kapitan „dwójki” dopingowany przez publiczność postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość. Bramkarz wyjął strzał, ale wybiegł z bramki zdecydowanie za wcześnie, stąd sędziowie podjęli słuszną decyzję o powtórzeniu rzutu karnego. Michał strzelił ponownie i tym razem po jego strzale rozległy się brawa, bo było już 2:0. Na cztery minuty przed końcem wynik został jeszcze powiększony. Po akcji i strzale Maćka Miłoszewskiego piłkę zbił bramkarz, ale Maciek Kubeł uderzył z woleja i ustalił wynik na 3:0.

06.11.2022, Ostrołęka
Keeza Klasa A Ciechanów-Ostrołęka
Narew II Ostrołęka – GKS Pokrzywnica 3:0 (1:0)
Bramki: Banach 11 (k), Gocłowski 70 (k), Kubeł 86

Narew II Ostrołęka: Łaszczych – Babicz (87. Opęchowski), Gocłowski, Dąbrowski, Kubeł – Trojanowski, Banach (89. Kwiatkowski), Bieńkowski (65. Klec) – Jastrzębski (85. Sadłowski), Karwowski (71. Miłoszewski), Ciecierski (46. Strzelec (49. Bąk)).
Trener: Łukasz Bałazy.

Żółte kartki: Gocłowski.
Sędziował: p. Zając.
Widzów: 140.