Przyzwoity sparing z Jagiellonią II

W piątek Narew zagrała sparing przeciwko rezerwom ekstraklasowej Jagielloni Białystok. W drużynie gospodarzy zagrał wychowanek APN-u Ostrołęka Radosław Zyśk.

Szybko, bo już w 10. minucie objęliśmy prowadzenie po dobrej akcji przeprowadzonej od własnej bramki. W końcowej fazie Iwan Budniak podał Marcinowi Krasce, a ten pewnie z bliska umieścił piłkę w siatce. Do około 25. minuty nasza drużyna często próbowała ataku pozycyjnego, potem częściej były szybkie kontry.

Na początku drugiej połowy straciliśmy dwie bramki. W międzyczasie Adam Zięba zmarnował dobrą sytuację strzelając nad bramkarzem w słupek. W 75. minucie Kamil Jastrzębski odebrał piłkę tuż przed polem karnym i znalazł się w sytuacji dwóch na bramkarza. Zdecydował się na strzał, który trafił w boczną siatkę. W ostatniej akcji meczu po dobrej akcji Budniaka ,,Jastrząb” strzelił nad bramką.

Mecz skomentował trener Tomasz Staniórski: – Mamy duże rezerwy, zrobiliśmy dzisiaj sporo głupich strat. Przegraliśmy, ale nie była to deklasacja. Mieliśmy okazje, żeby wyrównać przy stanie 1:2. Musimy popracować nad wysokim pressingiem, czasami brakuje nam w nim zdecydowania. Aczkolwiek najgroźniejsze sytuacje w drugiej połowie stworzyliśmy właśnie po tym, jak wyszliśmy wysoko. Są pozytywy.

02.12.2023, Białystok
Mecz sparingowy
Jagiellonia II Białystok – Narew Ostrołęka 2:1 (0:1)
Bramka: Kraska 10′.
Narew: Shavketov – Gałązka, Żyznowski, Trojanowski, Gromek – Ciężar, Ziemak, Białobrzesk – Budniak, Kraska, K. Drężek. Zagrali również: Zięba, zaw. testowany, Kubeł, Jastrzębski, Pierzchała.