Siedmiu po jednej bramce i wysoka wygrana rezerw z Pełtą

Drużyna Narwi II Ostrołęka wysoko wygrała z Pełtą Karniewo w pierwszym meczu domowym tej rundy. Łupem bramkowym podzieliło się siedmiu zawodników, a goście honorowe trafienie zaliczyli z rzutu karnego w końcówce.

Do przerwy było tylko 2:0, po golach Macieja Kubła i Damiana Kleca. W 32. minucie Adam Zięba zagrywał z rzutu rożnego, piłka minęła bramkarza i trafiła do Maćka Kubła, który udem wbił ją do bramki. Pięć minut później Damian Klec przejął piłkę w narożniku pola karnego  (przy pomocy Kacpra Ciecierskiego), „kiwnął” rywala i podwyższył wynik. Po zmianie stron bramki padały już częściej. Niedługo po wznowieniu do siatki trafił z dystansu Adam Zięba, po wystawieniu piłki przez Kacpra Ciecierskiego, następnie Ciecierski… po podaniu Zięby strzelił na 4-0.

Minutę później Bartek Bieńkowski dostał piłkę od Ciecierskiego i mimo obecności obok aż trzech rywali strzelił nie do obrony z dużej odległości.. W 64. minucie po wrzutce z prawej strony Maćka Kubła strzelił Kacper Domian, a w 77. minucie Domian odwdzięczył się drużynie, asystując przy golu Maćka Miłoszewskiego. Jedyny gol dla Pełty padł z rzutu karnego za zagranie ręką Kubła. Zawodnik gości z karnego pewnie pokonał wracającego po kontuzji Kacpra Stepnowskiego.

Mecz rozpoczęła symboliczna minuta ciszy, którą zawodnicy i sztab chcieli uczcić pamięć zmarłego 18 lat temu papieża Jana Pawła II.

Statystyki:

Narew II Ostrołęka – Pełta Karniewo
7 Bramki 1
60% Posiadanie piłki 40%
39 Strzały na bramkę 3
10 Rzuty rożne 3
11 Rzuty wolne 23
0 Rzuty karne 1
218 Celne podania 175

 

02.04.2023, Ostrołęka
Keeza Klasa A Ciechanów-Ostrołęka
Narew II Ostrołęka – Pełta Karniewo 7:1 (2:0)
Bramki: Kubeł 32, Klec 37, Zięba 47, Ciecierski 53, Bieńkowski 54, Domian 64, Miłoszewski 72 – ? 82 (k)

Narew II Ostrołęka: Lenda (46. Stepnowski) – Kubeł, Gocłowski, Maciuszko (60. Borkowski), Szmigiel (72. Opęchowski) – Dąbrowski, Zięba (70. Trzciński), Klec (46. Bieńkowski) – Ciecierski (65. Miłoszewski), Siurnicki (46. Domian), Bąk.

Żółte kartki: Gocłowski – Czerwiński.
Widzów: 50.

 

fot. kolejno: Marcin Roszkowski, Tomasz Bąk, Sławomir Chludziński