LigaRezerwy

Dziesiątka w dziesięciu! Narew II Ostrołęka – Tamka Dzierzgowo 10:1

Nie żałuje czasu ten, kto w piękne niedzielne przedpołudnie wybrał się na stadion przy ul. Partyzantów 3. Narew II Ostrołęka pokonała Tamkę Dzierzgowo 10:1, mimo gry w dziesiątkę od 33. minuty, kiedy Borys Ciężar otrzymał czerwoną kartkę.

Goście przyjechali do Ostrołęki zaledwie w jedenastu, co zapowiadało, że mecz może być łatwiej wygrać – rezultat jednak jest większy, niż się spodziewano. Tym bardziej, że przez 2/3 meczu Narew II grała w osłabieniu. Ale po kolei! Po kwadransie Młoda Narew wygrywała już 2:0 po golach Kacpra Ciecierskiego, który zakończył akcję Babicza i Ciężara oraz Bartka Siurnickiego (asysta Damian Klec). W 19. minucie Mikołaj Banach podwyższył na 3:0 strzałem z rzutu wolnego, po ziemi, tuż zza pola karnego. Gdy wydawało się, że będzie bardzo wysoki wynik, Borys Ciężar nie zdążył z interwencją i ratował się faulem, za który słusznie otrzymał czerwoną kartkę.  Jednak nie spowodowało to, że Narew II zaczęła się bronić. W 39. minucie po podaniu Alka Borkowskiego gola zdobył Damian Klec. Piłka uderzyła w poprzeczkę i mieliśmy kontrowersje – zdaniem gości nie przekroczyła pełnym obwodem linii bramkowej, zaś sędzia boczny pewnie wskazał, że gol padł. Aktualizacja: Sprawdziliśmy nagranie, piłka na pewno przekroczyła linię bramkową.

Szybko po przerwie po podaniu Babicza Bartek Siurnicki podwyższył na 5:0. Następnie gola zdobył Maciej Miłoszewski (54. minuta) i dwie minuty później Siurnicki skompletował hattricka, wykańczając akcję po podaniu Ciecierskiego. Na więcej bramek nie miał czasu, bo tuż po tym golu doszło do potrójnej zmiany zawodników. Wchodzący wtedy na boisko Dominik Borowiecki strzelił dwukrotnie – raz w 58. minucie po podaniu Mikołaja Banacha, a drugi raz w 86. minucie, po podaniu Mieszka Grodzkiego. W międzyczasie Banach sam wpisał się ponownie na listę strzelców, kiedy asystę zanotował Grodzki. W 75. minucie, przy stanie 8:0 goście strzelili bramkę honorową – Szypulski trafił głową po rzucie rożnym.

Było to najwyższe zwycięstwo drużyny trenera Łukasza Bałazego w tym sezonie.

28.05.2023, Ostrołęka
Keeza Klasa A Ciechanów-Ostrołęka
Narew II Ostrołęka – Tamka Dzierzgowo 10:1 (4:0)
Bramki: Ciecierski 12, Siurnicki 14, 47, 56, Banach 19 (w), 85, Klec 39, Borowiecki 58, 86, Miłoszewski 54 – Szypulski 75

Narew II Ostrołęka: Stolarczyk – Babicz (62. Opęchowski), Gocłowski, Ciężar, Szmigiel (85. Kwiatkowski)- Banach, Borkowski (46. Miłoszewski), Siurnicki (57. Trzciński) – Bieńkowski (57. Pierzchała), Ciecierski (70. Grodzki), Klec (57. Borowiecki).

Żółte karki: Ciecierski – trzech zawodników Tamki.
Czerwona kartka: Ciężar 33 (za faul)