RezerwySparingi

Rezerwy pokonały Rzekuniankę w meczu pełnym bramek

Przygotowujące się do rozgrywek ligowych zespoły Narwi II Ostrołęka i Rzekunianki Rzekuń rozegrały w środę mecz sparingowy w Rzekuniu. W pełnym emocji meczu padł wynik 5-4 dla nas.

Narew II zagrała składem mieszanym z juniorami z rocznika 2006/07. Podzielone zostało to w ten sposób, że pierwszą połowę zagrała „dwójka”, a drugą jej młodsi koledzy. „Chłopaki pokazali się z naprawdę niezłej strony” – chwalił po meczu trener Łukasz Bałazy. Zauważył też, że bardzo dobrze bronił bramkarz Rzekunianki, który w niemal stuprocentowych sytuacjach zatrzymał cztery razy Kacpra Bąka. Pierwszą połową mimo tych szans skończyliśmy przegrywając 0-1. Rzekunianka zdobyła bramkę już w 55. sekundzie, po strzale z przewrotki.

W drugiej połowie Narwianie zemścili się za to i w pierwszej minucie po akcji Wiktora Krawczyka, który pressował bramkarza, piłkę wbił do siatki Mateusz Paździor. Następnie doszło do wymiany ciosów i bramki strzelała to Rzekunianka, to my. Na gola z rzutu wolnego (65. minuta) Narew II odpowiedziała golem Krawczyka, po mocnym strzale i przy asyście Paździora (69′).

Na gola Rzekunianki po indywidualnym rajdzie (69′), szybciutką (70′) odpowiedzią był gol Paździora po zgraniu na skrzydło od Krawczyka. Na kolejnego gola (79′), ze strzałem pod naszą poprzeczką, znów odpowiedział Krawczyk. Kiedy wydawało się, że skończy się remisem 4-4, w ostatniej akcji meczu Narew II strzeliła zwycięskiego gola. Wrzutkę z lewej strony sfinalizował wbiegający w pole karne Karol Dębek.

Z ciekawostek warto zauważyć gościnny występ Anthony’ego Grodzkiego. To wnuk ostrołęczanina Janusza Jastrzębskiego, kuzyna związanych przez lata z Narwią Jerzego Tonewo i Jacka Dmochowskiego. Antek na stałe mieszka w Nowym Jorku, gra w polonijnej reprezentacji Wschodniego Wybrzeża. Z kadrą przyjechał na 10 dni na tournee po Polsce, grając mecze w Warszawie, Arłamowie i na Mazurach. Z racji rodzinnych powiązań, pojawił się też na treningach i w meczu Narwi II.

09.08.2023, Rzekuń
Mecz sparingowy
Rzekunianka Rzekuń – Narew II Ostrołęka 4-5 (1-0)
Bramki: ? 1, 65, 69, 79 – Paździor 46, 75, Krawczyk 70, 85, Dębek 90

Narew II – skład wyjściowy w I połowie: Lenda – Dębek, Babicz, A. Grodzki, Miłoszewski – Borkowski, Klec, Bieńkowski – Borowiecki, M. Grodzki, Bąk.

Narew II – skład wyjściowy w II połowie: Parzych – Bałas, Dębek, A. Grodzki, Gorzęba – Godziebiewski, Zaręba, Fabiański – W. Krawczyk, Bąk, Paździor.

Oraz: Dzierzgowski, Rogala, Grądzki, Spaulenuk.