HistoriaSylwetkiZ życia klubu

Wychowanek Narwi z odznaczeniem państwowym. Brawo Przemek Świercz!

Wczoraj wieczorem w ostrołęckiej bibliotece publicznej miało miejsce wydarzenie „spotkanie z ostrołęczaninem?, a gościem był Przemysław Świercz zawodnik amp futbolu, kapitan i środkowy obrońca reprezentacji Polski, a co dla nas bardzo ważne wychowanek Narwi Ostrołęka.

Kończący karierę amp-futbolisty (piłka nożna osób po amputacji kończyn) Świercz to wieloletni kapitan polskiej reprezentacji. Z kadrą zajął czwarte miejsce na mistrzostwach świata (2014) i dwukrotnie trzecie miejsce na mistrzostwach Europy. W piłce klubowej został mistrzem Polski 2015, 2016 i 2017 z Husarią Kraków. Następnie, kiedy Husaria stała się sekcją Wisły Kraków, także mistrzem Polski 2021, 2022, 2023 i wicemistrzem 2020. We wszystkich tych sezonach był kapitanem krakowskiego zespołu. W Amp Futbol Ekstraklasie strzelił także ponad 30 goli.

Wczoraj Przemek Świercz opowiedział o swoich początkach w Narwi, treningach w trampkarzach u Cezarego Kotowskiego, następnie w juniorach u Jacka Dmochowskiego. O wypadku motocyklowym w Norwegii, w którym stracił nogę. I o pasji, dzięki której poukładał wszystko na nowo i stał się wzorem dla innych jako kapitan reprezentacji Polski.

Dzięki jego wyczynom w kadrze amp-futbolu trafiło do niego najwyższe odznaczenie przyznawane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – państwowa odznaka „Za zasługi dla sportu”, którą wręczył minister sportu Arkadiusz Czartoryski. Na zaproszenie pana ministra pojawili się również przedstawiciele ostrołęckiej Narwi, dzięki czemu udało się sprawić naszemu reprezentantowi miłą niespodziankę, pokazując, że klub stara się wspierać i pamiętać swoich wychowanków. Prezes Bartosz Siurnicki wręczył panu Przemkowi Medal 60-lecia Narwi oraz klubowy szalik na pamiątkę.

Udało się również wymienić kilka zdań, które kto wie, być może zaowocują jakąś współpracą na rzecz naszego klubu…

fot. Jacek Borkowski