Rezerwy w dziewięciu pokonały Karolinowo 6-1

Siedem bramek i dwie czerwone kartki obejrzeli widzowie na meczu Narew II Ostrołęka – Korona Karolinowo. Rezerwy Narwi grały od 38. minuty w osłabieniu, a od 85. minuty już tylko w dziewiątkę. Mimo tego wygrały 6-1, a połowa goli padła przy grze w mniejszej ilości zawodników.

W 15. minucie po akcji lewym skrzydłem Karol Pierzchała lobem puścił piłkę nad bramkarzem i obrońcą Korony, a Aleksander Borkowski z półwoleja napoczął rywali, strzelając na 1-0. Ledwie minutę później Pierzchała przejął podanie między obrońcami Korony, podał do Bąka, którego strzał wybronił bramkarz. Wybitą piłkę zgasił sobie Klec i huknął na 2-0. Na 3-0 podwyższył Kacper Bąk po rajdzie skrzydłem Kacpra Szmigla.

Od 38. minuty musieliśmy grać w dziesiątkę – Damian Klec, mając już żółtą kartkę (zarobioną chwilę wcześniej) „skrobnął” od tyłu zawodnika gości i ujrzał drugi żółty kartonik. Jednak to Narew II strzeliła kolejnego gola. W 43. minucie Bartosz Siurnicki wystawił piłkę za obrońców Kacprowi Bąkowi – ten popędził, położył bramkarza i pod skosem wepchnął piłkę do pustej bramki.

Druga połowa do samej końcówki była próbami wyjścia z kontry i strzeleniem bramki Koronie. Co ciekawe, zaczęło nam „żreć” dopiero kiedy podrażnili nas przyjezdni. W 85. minucie Szmigiel niefrasobliwie zachował się z piłką w polu karnym i próbujący ratować sytuację Kelwin otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za wpadnięcie na zawodnika Korony. Już w 90. minucie Nowak strzelił honorowego gola strzelając z dystansu na naszą bramkę. Piłka odbiła się od słupka, myląc Stolarczyka, który potknął się próbując jeszcze ją zatrzymać.

Bramkarz Korony nawoływał kolegów, aby strzelali kolejne bramki – zostało pięć minut doliczonego przez sędziego czasu. Bramki faktycznie padły, ale ów bramkarz wolałby zapewne, gdyby jednak zakończyć mecz wcześniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Dominik Borowiecki wyszedł do długiej piłki od Kuby Godziebiewskiego, minął bramkarza i strzelił na 5-1, a trzy minuty później niemal kopię tej sytuacji wykonał z podania Igora Olszewskiego.

17.09.2023, Ostrołęka
Klasa A Ciechanów-Ostrołęka
Narew II Ostrołęka – Korona Karolinowo 6-1 (4-0)
Bramki: Borkowski 15, Klec 16, Bąk 35, 44, Borowiecki 90+1, 90+4 – Nowak 90

Narew II Ostrołęka: Shavketov (73. Stolarczyk) – Babicz, Kelwin, Szmigiel, Miłoszewski (46. Olszewski) – Banach, Borkowski (58. Godziebiewski), Siurnicki (68. Borowiecki) – Pierzchała (77. Grodzki), Bąk (52. Domian), Klec.

Żółte kartki: Klec (dwie), Kelwin.
Czerwone kartki: Klec (38, za dwie żółte), Kelwin (85, bezpośrednia; akcja ratunkowa).
Sędziował: Tadeusz Siemionko.
Widzów: ok. 80


Galeria

fot. Jacek Borkowski