AkademiaMłodzież NarwiRocznik 2006Rocznik 2007Zdjęcia

To jest powrót! Juniorzy zmienili losy meczu z Gwardią

Do przerwy juniorzy Narwi przegrywali 0-2, by ostatecznie wygrać 3-2 z Gwardią Warszawa. Trudny mecz mógł zakończyć się jeszcze remisem, ale przyjezdni nie wykorzystali świetnej okazji.

Już w pierwszej minucie na grząskim boisku zderzyli się napastnik gości i nasz obrońca i sędzia wskazał na rzut karny. Chwilę później Gwardia objęła prowadzenie. Na domiar złego w piątej minucie było już 2-0 dla niej. Po (bardzo) długim zagraniu, główką z najbliższej odległości trafił napastnik Gwardii. Więcej bramek do przerwy nie padło, a gra nie napawała optymizmem.

Po zmianie stron młodzi Narwianie pokazali jednak charaktery i w większości statystyk byli lepsi od rywali. Co najważniejsze, przyszło za tym strzelenie trzech bramek. W 69. minucie przeprowadzili akcję z kilkoma podaniami, zakończoną strzałem z ostrego kąta Franciszka Zaręby. Trafił on w słupek, ale z dobitką zdążył przed obrońcą Eryk Krawczak.

Trzy minuty później po płaskim podaniu ze skrzydła od Karola Pierzchały, Mateusz Paździor wyrównał wynik i Narew wróciła do gry. Stara siatkarska zasada mówi, że jeśli nie wygrywasz 3-0, przegrywasz 2-3 i sprawdziła się ona na stadionie przy Partyzantów. Na dziesięć minut przed końcem niebiesko-czerwoni zadali decydujący cios. Szybka kontra zakończyła się podaniem z lewej strony Paździora do Pierzchały, który sam na sam z bramkarzem nie pomylił się.

Dosłownie w ostatniej akcji meczu, po wrzutce, Gwardia miała piłkę na remis, jednak po woleju jej zawodnika, piłka trafiła w słupek bramki Narwi i po chwili sędzia gwizdnął po raz ostatni.

21.10.2023, Ostrołęka
I liga wojewódzka juniorów A2
Narew Ostrołęka – Gwardia Warszawa 3-2 (0-2)
Bramki: Krawczak 69, Paździor 72, Pierzchała 80 – Michałowski 2 (k), Ciepliński 5

Sędziował: Szymon Kaczmarczyk.


Mini galeria

fot. Jacek Borkowski