Z regionu

Zarząd Narwi wspiera zaatakowanego sędziego

W związku ze skandalicznymi wydarzeniami na meczu B-klasy ciechanowsko-ostrołęckiej, pomiędzy zespołami Iskry Krasne i Orza Goworowo jako Zarząd Narwi Ostrołęka chcielibyśmy wyrazić wsparcie dla Arbitra meczu. Uważamy, że zachowanie jednego z zawodników jest skandaliczne, oburzające, niegodne zawodnika piłki nożnej, bez względu na poziom rozgrywek. Piłka nożna jest sportem pełnym emocji i sami nie zawsze zachowujemy się odpowiednio, jednak nie znaczy to, że powinniśmy przechodzić obojętnie obok takich zachowań. Nie jest naszym celem potępiać samego zawodnika, który na pewno zostanie przykładnie ukarany i będzie musiał się zmierzyć z konsekwencjami swojego zachowania, co na pewno nie będzie dla niego łatwe. Ważne, aby wyciągnąć wnioski i nie dopuszczać więcej do takich zachowań.

Pamiętajmy, że sędziów piłkarskich jest coraz mniej. Każdy objaw agresji wobec nich powoduje zmniejszenie liczby chętnych do prowadzenia meczów z gwizdkiem w ręku. To z kolei powoduje, że doświadczeni sędziowie są częstokroć jedynymi, na których możemy liczyć. Szanujmy ich tym bardziej.

Panowie Sędziowie, bez was byłoby bardzo ciężko uprawiać ten sport. To wy dbacie nie tylko o prawidłowy przebieg zawodów, ale również o zdrowie zawodników. Szanujemy was za waszą pasję. Dzięki że jesteście z nami i razem tworzymy ten piękny sport. Panie Arbitrze Witoldzie, to był ciężki weekend, proszę się trzymać i do zobaczenia wkrótce na boisku.

Zarząd MZKS Narew Ostrołęka

fot. pixabay.com