AkademiaMłodzież NarwiRocznik 2006Rocznik 2007

Juniorzy Narwi pokonali Pogoń Grodzisk i przegrali z Eskadrą Warszawa

Juniorzy Narwi Ostrołęka zakończyli już sezon, mimo, że reszta ligi zagra jeszcze w najbliższy weekend. Narwianie w środę zagrali awansem z Pogonią Grodzisk, pokonując ją 5-3. Następnie przegrali na wyjeździe 0-5 z Eskadrą Warszawa.

Środowy mecz na sztucznej murawie na Witosa obfitował w sytuacje strzeleckie, z których wiele zamieniło się w bramki. W 14. minucie Franciszek Zaręba rozegrał piłkę na prawe skrzydło, do Mateusza Paździora, którego centrę wykorzystał płaskim strzałem przy słupku Krawczyk. Dwanaście minut później znów mieliśmy akcję z Zarębą uruchamiającym Paździora. Tym razem strzał Mateusza wybronił bramkarz, ale środkiem nadbiegł Wiktor Krawczyk i spokojnie podwyższył wynik. W 34. minucie Krawczyk miał już hattricka, po rzucie rożnym wykonywanym przez Zarębę. Wiktor uderzył z głowy z wyskoku z miejsca w stylu Cristiano Ronaldo.

Prowadzenie uśpiło Narwian i już minutę później to goście cieszyli się z gola. Ich napastnik wykorzystał bardzo dobre długie podanie pomiędzy obrońców i pewnie umieścił piłkę w siatce. Jeszcze przed przerwą Narew podwyższyła na 4-1. Po zagraniu z rzutu rożnego Karol Dębek „zagłówkował” wzdłuż linii bramkowej, a Mateusz Paździor dokończył formalności.

Po zmianie stron Narew znów strzeliła pierwsza. Karol Pierzchała wrzucił z prawego skrzydła, piłka przeleciała na drugą stronę, a tam z woleja uderzył Damian Gorzęba, podwyższając wynik na 5-1. W kolejnych minutach ostrołęczanie znów rozluźnili się, co spowodowało, że Pogoń strzeliła dwie kolejne bramki. Pierwsza padła po indywidualnym rajdzie napastnika gości wzdłuż linii końcowej, a druga po podobnej akcji, ale snajper na koniec wystawił piłkę koledze. W obydwu przypadkach do sytuacji doszło po niewymuszonych stratach na prawej obronie.

Z kolei w niedzielę Narwianie wybrali się do Warszawy, gdzie przy ul. Strażackiej na Rembertowie ulegli Eskadrze Warszawa 0-5. Już do przerwy przegrywaliśmy 0-3, a w drugiej połowie trener dał pograć rezerwowym i ostatecznie skończyło się na 0-5.


25.10.2023, Ostrołęka
I liga wojewódzka juniorów A2
Narew Ostrołęka – Pogoń Grodzisk Maz. 5-3 (4-1)
Bramki: Krawczyk 14, 26, 34, Paździor 43, Gorzęba 55 – ? 35, ? 56, ? 59

Narew Ostrołęka: Parzych – Dębek, Bandorowicz, Kołodziejczyk, Gorzęba – Godziebiewski, Fabiański, Zaręba – Pierzchała, Krawczyk, Paździor. Oraz: Mieczkowski, Krawczak, Mieczkowski, Roman, Dzierzgowski, Grądzki.


29.10.2023, Warszawa
I liga wojewódzka juniorów A2
Eskadra Warszawa – Narew Ostrołęka 5-0 (3-0)

Narew Ostrołęka: Parzych – Dębek, Kołodziejczyk, Gorzęba, Mieczkowski – Godziebiewski, Fabiański, Zaręba – Pierzchała, Krawczyk, Paździor. Oraz: Dzierzgowski, Roman, Spaulenok, Rogala, Markowski, Grądzki, Krawczak.