Rezerwy

Rezerwy wygrywają, ale nie tak wysoko, jak mogły

Piłkarze rezerw Narwi pokonali Bartnika Myszyniec 2-0 w świątecznym meczu A-klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Gole dla naszego zespołu strzelili Mikołaj Banach i Dominik Borowiecki. Wynik mógłby być wyższy, gdyby udało się wykorzystać wszystkie dobre sytuacje strzeleckie.

Od początku Narew II była stroną podejmującą inicjatywę tworzenia gry, ale goście dobrze radzili sobie w destrukcji. Kiedy zaś w 28. minucie po wrzutce piłka leciała w dobre miejsce do uderzenia, przeszkodzili sobie nawzajem Artur Bajor i Kacper Domian. Główka Domiana poszła nad bramką, a wolej Bajora nie doszedł do skutku.

Pięć minut po zmianie stron mieliśmy bardzo dobrą sytuację na otwarcie wyniku. Kacper Domian zamiast strzelać z piątego metra na pustą bramkę chciał jeszcze dograć do kolegi w teoretycznie lepszej pozycji – w efekcie obrońca wybił na rzut rożny. Z niego Mikołaj Banach zagrał dobrą piłkę, ale trzech kolejnych zawodników Narwi II minęło się z futbolówką.

Nie pomylił się za to sam Banach w 56. minucie, trafiając w okienko z 25 metrów (wprawne oko na ławce stwierdziło, że z 26,5 metra). Wcześniej Mikołaj odebrał piłkę rywalowi.

Dziesięć minut później dobrą piłkę od Domiana miał na nodze Dominik Borowiecki, ale prawdopodobnie potknął się i wyszedł z tego słaby strzał, wyjęty przez bramkarza. Dominik zaliczył jednak gola w tym meczu. W 73. minucie Banach zagrał do niego precyzyjne prostopadłe podanie ze środka pola i „Borowik” zrobił swoje – zmienił wynik na 2-0.

W kolejnych minutach dwie dobre sytuacje miał Kacper Domian, ale wynik pozostał bez zmian. Najpierw minął bramkarza Bartnika, lecz znajdując się na skos od bramki przymierzył lekko za słupek. Dwie minuty później wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał z daleka poleciał obok słupka.

30.03.2024, Ostrołęka
A klasa Ciechanów-Ostrołęka
Narew II Ostrołęka – Bartnik Myszyniec 2-0 (0-0)
Bramki: Banach 56, Borowiecki 73

Narew II Ostrołęka: Parzych – Babicz, Dąbrowski (80. Fabiański), Bajor, Szmigiel – Białobrzeski (74. Dębek), Borkowski (46. Zaręba), Banach (85. Bałas) – Borowiecki (85. Markowski), Siurnicki (46. Pierzchała), Domian (80. Załęski).

Żółte kartki: Bajor, Zaręba
Sędziował: Mariusz Choromański
Widzów: 60