LigaPiłka nożnaRezerwy

Wymarzony debiut i wysoka wygrana rezerw

W słoneczne popołudnie rezerwiści zagrali mecz przeciwko drużynie z Baranowa. To był ostatni mecz Łukasza Bałazego (obecnego szkoleniowca pierwszej drużyny) w roli trenera drugiego zespołu Narwi.

Pierwsza akcja meczu to indywidualny rajd Karola Pierzchały, klepka z Karolem Dębkiem i wyłożenie do Bartka Siurnickiego, zakończone golem na 1-0. Chwilę później znów akcja Pierzchały, tym razem zakończona podyktowaniem rzutu karnego. Do piłki podszedł Mikołaj Banach i pewnie trafił do siatki. Dobry, ale niestety krótki występ zaliczył właśnie Karol, który musiał opuścić boisko z powodu urazu. Pomimo tej zmiany „dwójka” się nie zatrzymywała i atakowała dalej. W wyniku tego został podyktowany drugi rzut karny, tym razem po faulu na Karolu Dębku. Kapitan drużyny Bartek Siurnicki pewnie uderzył z 11. metrów i powiększył przewagę bramkową.

Drugą połowę również zaczęliśmy dobrze – dużo klarownych akcji, ale większość nie chciała wpaść do siatki. Kilkanaście minut później indywidualną akcję na gola zamienił Franek Zaręba. Pod koniec meczu debiutujący w rezerwach Narwi – Mateusz Roman pokonywał bramkarza gości dwukrotnie. Pierwszy gol to wymiana podań pomiędzy Domianem i Bąkiem, która zakończyła się wystawieniem piłki do Mateusza Romana i trafieniem na 5-0. Kolejny (po podaniu Godziebiewskiego) to samotny rajd skrzydłem i gol ustalający wynik. Warto zaznaczyć, że Mateusz ma tylko 15 lat i jest jednym z najmłodszych debiutantów w ostatnich latach.

05.05.2024, Ostrołęka
Klasa A Ciechanów-Ostrołęka
Narew II Ostrołęka – Świt Baranowo 6-0 (3-0)
Bramki: Siurnicki 2, 36 (k), Banach 14 (k), Zaręba 71, Roman, 84,89

Narew II Ostrołęka: Stepnowski (46. Parzych) – Babicz, Bandorowicz, Dąbrowski, Dębek (58. Załęski) – Białobrzeski, Banach (66. Roman), Fabiański (46. Godziebiewski) – Siurnicki (58. Bąk), Domian, Pierzchała (25. Krawczyk)

Sędziował: Piotr Dzwonkowski.
Żółta kartka: Dobrzyński (Świt).