Rezerwy

Po przerwie nawbijali bramek. GKS Pokrzywnica – Narew II 0-5

Narew II Ostrołęka wygrała 5-0 na wyjeździe z GKS-em Pokrzywnica. Do przerwy gospodarze utrzymywali bezbramkowy remis, ale druga połowa była już jasnym wskazaniem, który zespół jest lepszy.

Pierwszego gola dla zespołu trenera Marcina Romana strzelił Wiktor Krawczyk, przy asyście Kuby Godziebiewskiego, w 49. minucie. Godziebiewski przechwycił piłkę spod nóg rywala w środku boiska, odrobinę ją „podholował” i wystawił na skrzydło Krawczykowi. Ten mimo wychodzącego bramkarza oddał celny strzał.

Drugi gol to huknięcie Bartka Siurnickiego zza pola karnego. Piłka przeszła całe boisko od obrony, przez linię pomocy. Janek Białobrzeski wystawił ją grającemu prezesowi, a ten uderzył nie do obrony, mimo dwóch atakujących piłkę obrońców.

W 62. minucie Kacper Domian ze środka pola zagrał prostopadłą piłkę za obrońców na wybiegającego Dominika Borowieckiego. „Borowik” blisko bramkarza puścił techniczną piłkę tuż obok słupka, po właściwej jego stronie. Gospodarze mieli w tym przypadku obiekcje, bo według nich nasz zawodnik był minimalnie, ale jednak na spalonym. Niewiele później było już 4-0 dla naszego zespołu. Lewym skrzydłem popędził Wiktor Krawczyk, który puścił płaskie podanie wzdłuż linii piątego metra. Na wykończenie biegli Domian, Dębek i Borowiecki, pozostawiając bramkarza w niepewności do samego końca. Ostatecznie strzał oddał Karol Dębek, który za chwilę wylądował w objęciach kolegów.

Wynik zamknął Kacper Domian  w 82. minucie. Napastnik odebrał piłkę obrońcy z Pokrzywnicy, przedryblował jego kolegę, drugiego minął na zamach i po tym indywidualnym popisie bardzo mocnym strzałem nie dał żadnych golkiperowi gospodarzy.

12.05.2024, Pokrzywnica
A klasa Ciechanów-Ostrołęka
GKS Pokrzywnica – Narew II Ostrołęka 0-5 (0-0)
Bramki: Krawczyk 49, Siurnicki 54, Borowiecki 62, Dębek 65, Domian 82

Narew II Ostrołęka: Parzych – Babicz, Szmigiel (73. Załęski), Białobrzeski, Dębek (80. Bałas) – Godziebiewski, Fabiański, Siurnicki (63. Miłoszewski) – Krawczyk (85. Gorzęba), Domian (85. Markowski), Borowiecki (89. Mieczkowski).

Żółte kartki: Bobowski – Szmigiel.