Wiadomośći OkołonarwiańskieZ regionu

Akademia grała z najlepszymi w Polsce

fot. www.apn.ostroleka.pl

W minionym tygodniu Polskę obiegła wieść o napadnięciu młodych zawodników Lechii Gdańsk na ogólnopolskim turnieju w Redzie. W całym tym zamieszaniu umknęła ostrołęckim mediom informacja, że pośród ekip takich jak właśnie Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Jagiellonia Białystok, Bałtyk Gdynia, Naki Olsztyn, Olimpia Elbląg czy Warta Poznań, zagrała tam także reprezentacja naszego miasta – drużyna Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej.

Turniej trwał dwa dni. Młodym ostrołęczanom zabrakło bardzo niewiele, by drugiego dnia rywalizować o medale. W grupie wygrali z Jagiellonią 4-3, z GKP Gorzów 3-1 i zremisowali 1-1 z Dragonem Warszawa. Mimo takiego bilansu okazało się to być zbyt małą zaliczką i porażka 1-2 (decydująca bramka w ostatniej minucie) z gospodarzami – Jedynką Reda zepchnęła APN na trzecie miejsce w grupie. Chłopcy zamiast grać o miejsca 1-8, musieli zadowolić się walką o miejsca 8-16 (wszystkich drużyn było 20!).

Ostatecznie APN zajął wysokie 12. miejsce. Wysokie, bo pamiętajmy, że lista drużyn biorących udział zawierała ścisłą polską czołówkę. Zebrane w tak młodym wieku doświadczenie na pewno zaprocentuje.

Tutaj (-> LINK) możecie obejrzeć zdjęcia z turnieju, a tutaj (-> drugi LINK) przeczytać relację trenera Marcina Romana.

Z chłopcami pojechali rodzice oraz trenerzy: Mariusz Sadłowski, Marcin Roman i Marcin Truszkowski.

Tymczasem wczoraj APN była na turnieju w Legionowie, gdzie  zajęła drugie miejsce, ulegając tylko w meczu finałowym Dolcanowi Ząbki.