Młodzież NarwiRocznik 1998

98: Trener podsumowuje turniej

W środę nie odbyła się kolejka ligowa rocznika 1998, gdyż zawodnicy z tego rocznika zostali powołani do reprezentacji poszczególnych okręgów związkowych. O turnieju, który był sukcesem MKS Narew Ostrołęka (wśród najlepszych znalazło się ośmiu obecnych reprezentantów klubu, dwóch wychowanków) opowiedział trener Marian Szarama (na zdjęciu). Zamieszczamy na stronie jego relację udzieloną portalowi narew-ostroleka98.futbolowo.pl, czyli współpracującej z nami oficjalnej stronie trampkarzy.

„05.09.2012r. odbył  się turniej  MZPN w Józefowie, mający na celu przegląd najlepszych zawodników na Mazowszu w roczniku 1998. Wystąpiło ponad 90 zawodników reprezentujących: 5 okręgów i szkołę MZPN.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy:
Gr I                                                  Gr II
Ostrołęka-Ciechanów                Szkoła MZPN
Warszawa                                      Siedlce
Radom                                            Płock

W grupie pierwszej drużyna Okręgu Ostrołęcko-Ciechanowskiego wygrała z Radomiem 2:1 i przegrała z Warszawą 0:1. Drużyna zagrała o 3. miejsce w turnieju z Płockiem, wygrywając 3:2. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Warszawy, w skład której wchodzili zawodnicy Polonii i Legii Warszawa, która w finale pokonała szkołę MZPN  4:0.

W turnieju w różnych drużynach wystąpiło 10 zawodników, którzy są wychowankami, bądź też w chwili obecnej reprezentują MKS Narew Ostrołęka. Najwięcej – sześciu: Konrad Kotowski, Pędzich Bartek, Kardaś Kacper, Rybak Dawid, Wachuta Bartek, Zduńczyk Karol – wystąpiło w drużynie Otrołęcko-Ciechanowskiego Związku piłki Nożnej, będąc czołowymi zawodnikami i w największym stopniu przyczyniając się do bardzo dobrego wyniku.

W drużynie MZPN wystąpiło dwóch zawodników Dobkowski Norbert i Przybyła Jakub, którzy także pokazali się z jak najlepszej strony. Ponadto w turnieju w drużynie szkoły MZPN zagrali nasi wychowankowie: Wierzbowki Mariusz, który obecnie reprezentuje drużynę Białe Orły Warszawa i Prusaczyk Dominik, który gra na co dzień w drużynie KS Piaseczno. Największą satysfakcję dała mi gra Bartka Wachuty i Kacpra Kardasia, których uważam za najlepszą parę stoperów w całym turnieju. Dobra gra i wysoki poziom sportowy, jaki zaprezentowali nasi wychowankowie przekonuje, że warto poświęcić się pracy z młodzieżą. Odpowiednio wczesna i ciągła selekcja, systematyczne szkolenie przynosi efekty i daje nadzieję, że piłka nożna w MKS Narew Ostrołęka „nie utonie”, co dedykuję działaczom i społeczności sportowej Ostrołęki.”

                                                                                                  Marian Szarama