PucharSeniorzyWażne

Narew w półfinale Pucharu Polski!

Hattrick Tomasza Niedźwieckiego przyczynił się w największym stopniu do zwycięstwa 6-1 nad Nadnarwianką Pułtusk w meczu pucharowym. Narew, występująca bez kilku zawodników z pierwszego składu (choćby brak kapitana Piotra Strzeżysza) okazała się zbyt silnym rywalem dla ambitnej młodzieży z Pułtuska. To nasza drużyna zagra więc w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

Drużynę Nadnarwianki napoczął… jej własny zawodnik, w 13. minucie wbijając piłkę do własnej siatki po rogu wykonywanym przez Piotra Dawidzkiego. Sześć minut później było już 2-0. Asystę Szymona Nowaka wykorzystał Piotr Kubat. Na kolejną bramkę trzeba było czekać dziesięć minut. Tomasz Niedźwiecki zakręcił obrońcami w polu karnym i po tej solowej akcji podwyższył na 3-0. Narew miała jeszcze kilka sytuacji strzeleckich do przerwy, ale wynik nie uległ zmianie. Co do gości, to w pierwszej połowie ani razu nie zagrozili bramce Andrzeja Łyzińskiego.

Ledwie rozpoczęła się druga połowa, a Tomek Niedźwiecki strzelił kolejną bramkę. Tym razem asystę przy swoim nazwisku zapisał Daniel Wargulewski. Potem na kilka minut do głosu doszła Nadnarwianka, która nie umiała jednak ani razu wykorzystać nieporadności naszych zawodników w obronie. Kiedy wydawało się, że się pozbieraliśmy, jeden z nich wykorzystał szansę i zmniejszył rozmiary porażki do 1-4. Jak się okazało szybko sytuacja wróciła do czterobramkowej przewagi niebiesko-czerwonych. Ledwie minutę później Daniel Wargulewski doszedł do bezpańskiej piłki i huknął pięknie z dystansu, obok zaskoczonego bramkarza Nadnarwianki. Na sześć minut przed końcem Tomasz Niedźwiecki skompletował hattricka, wykorzystując podanie grającego bardzo ofensywnie Szymona Nowaka.

W dzisiejszym meczu debiuty w oficjalnym meczu pierwszej drużyny seniorów zaliczyli Maciej Młynarski (fot. poniżej na środku), Konrad Laskowski i Arkadiusz Wargulewski.

Puchar Polski – V runda COOZPN
Narew Ostrołęka 6-1 (3-0) Nadnarwianka Pułtusk
Dobrowolski 13 (s), Kubat 19, Niedźwiecki 29, 47, 84, D.Wargulewski 60 – Bartczak 59

Narew: 66. Łyziński – 20. Dzwonkowski (46′ 4. Gawrych), 11. Zalewski (61′ 8. Młynarski), 3. Jędrzejczyk, 2. Kuczewski – 19. Nowak (85′ 17. A.Wargulewski), 6. Jóźwiak (73′ K.Laskowski), 14. Dawidzki, 7. D.Wargulewski – 16. Niedźwiecki, 13. Kubat.

Nadnarwianka: 1. Turek – 4. Bartosiak, 3. Dobrowolski (86′ 18. Jagielski), 17. Jakubowski, 5. Godlewski, 7. Kuchta, 8. Kłębowski, 16. Groszkowski, 19. Bartczak, 20. Warda (56′ 4. Sobociński), 9. Orłowski. oraz Mikołaszek od 89′ nie wiadomo za kogo 😉

Trener: Marcin Roman. Sędzia: M.Falencki. Żółte kartki: Niedźwiecki, Młynarski – Orłowski. Widzów: 100.

txt. TM; fot. Jacek Dobkowski