HistoriaSylwetkiWiadomośći OkołonarwiańskieZ życia klubu

Kandydaci do odznaczenia

MKS Narew Ostrołęka wytypował trzech działaczy piłkarskich do uhonorowania odznaką „Za zasługi dla miasta Ostrołęki”. Po dłuższych konsultacjach wybrano postaci Tadeusza Pajewskiego, Jerzego Tonewo, Mariana Szaramy. Pajewski to pierwszy z żyjących prezesów, z czasów pożaru Domu Sportowca w Wojciechowicach. Tonewo był długie lata zawodnikiem, a potem trenerem drużyny seniorów i drużyn młodzieżowych. Był też współtwórcą i pierwszym prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Ostrołęce. Marian Szarama pojawił się w Ostrołęce w 1983 roku. Prowadził drużynę seniorów w 444 oficjalnych meczach seniorów. Poza tym szkolił drużyny trampkarzy i juniorów. Obecnie trenuje rocznik 1998 występujący w lidze mazowieckiej.

Decyzja, czy przyznać wszystkim z w/w działaczy odznaczenia zapadnie na sesji 25.10.2012, a ewentualne wręczenie – na uroczystej sesji Rady Miasta w dniu 11.11.2012. Dotychczas wszystkie wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane. W kolejce do zaopiniowania są jeszcze wnioski dotyczące wybitnych przedstawicieli nieistniejących już sekcji Narwi (siatkówki, podnoszenia ciężarów, kolarskiej i tenisa stołowego). O ich personaliach poinformujemy w późniejszym czasie, by uniknąć „wirtualnych głosowań” („A czemu ten, a nie tamten?”).

Zdradzimy tylko, że jest pośród nich także postać śp. Józefa Klimuta, pierwszego prezesa Narwi, współtwórcy MZKS-u, a także pasjonata kolarstwa i twórcy Wyścigu Dookoła Ziemi Kurpiowskiej.

Przypominamy, że w kwietniu 2011 roku pośmiertnie odznaką „Zasłużony dla miasta Ostrołęki” uhonorowany pośmiertnie został Aleksander Harabasz, zawodnik i wieloletni trener (przede wszystkim) młodzieży i seniorów MZKS-u i późniejszej Narwi. Co ciekawe odznaczony jest również… nasz Klub!