Zasłużeni Narwianie

Rada Miasta Ostrołęki postanowiła dzisiaj uhonorować trzech działaczy piłkarskich MKS Narwi Ostrołęka odznaką „Za zasługi dla miasta Ostrołęki”. Wybrani przez Klub działacze to Tadeusz Pajewski, Jerzy Tonewo i Marian Szarama. Pajewski to pierwszy z żyjących prezesów, z czasów pożaru Domu Sportowca w Wojciechowicach. Tonewo był długie lata zawodnikiem, a potem trenerem drużyny seniorów i drużyn młodzieżowych. Był też współtwórcą i pierwszym prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Ostrołęce. Marian Szarama pojawił się w Ostrołęce w 1983 roku. Prowadził drużynę seniorów w 444 oficjalnych meczach seniorów. Poza tym szkolił drużyny trampkarzy i juniorów. Obecnie trenuje rocznik 1998 występujący w lidze mazowieckiej.

Wręczenie odznaczeń będzie miało miejsce na uroczystej sesji Rady Miasta w dniu 11.11.2012. Przypominamy, że w kwietniu 2011 roku pośmiertnie odznaką „Zasłużony dla miasta Ostrołęki” uhonorowany pośmiertnie został Aleksander Harabasz, zawodnik i wieloletni trener (przede wszystkim) młodzieży i seniorów MZKS-u i późniejszej Narwi. Co ciekawe odznaczony jest również… nasz Klub!

Radni zaakceptowali także wnioski dotyczące wybitnych przedstawicieli nieistniejących już sekcji Narwi (siatkówki, podnoszenia ciężarów, kolarskiej i tenisa stołowego). Wśród odznaczonych będą postaci:

  •  śp. Józefa Klimuta, pierwszego prezesa Narwi, współtwórcy MZKS-u, a także pasjonata kolarstwa i twórcy Wyścigu Dookoła Ziemi Kurpiowskiej;
  • Stanisława Piaszczyńskiego – trenera podnoszenia ciężarów;
  • Waldemara Wołosza – uważanego za najlepszego siatkarza w historii miasta;
  • Jacka Wielochowskiego – trenera tenisa stołowego;
  • Kazimierza Górskiego – trenera kolarstwa;
  • dr. Janusza Kalinowskiego – lekarza od lat zajmującego się ostrołęckimi sportowcami, związanego z Narwią od początku lat 80. ubiegłego wieku.

Serdecznie gratulujemy odznaczonym i dziękujemy za ich wkład.