HistoriaSylwetkiWażneWiadomośći OkołonarwiańskieZ życia klubu

Zasłużeni Narwianie

Rada Miasta Ostrołęki postanowiła dzisiaj uhonorować trzech działaczy piłkarskich MKS Narwi Ostrołęka odznaką „Za zasługi dla miasta Ostrołęki”. Wybrani przez Klub działacze to Tadeusz Pajewski, Jerzy Tonewo i Marian Szarama. Pajewski to pierwszy z żyjących prezesów, z czasów pożaru Domu Sportowca w Wojciechowicach. Tonewo był długie lata zawodnikiem, a potem trenerem drużyny seniorów i drużyn młodzieżowych. Był też współtwórcą i pierwszym prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Ostrołęce. Marian Szarama pojawił się w Ostrołęce w 1983 roku. Prowadził drużynę seniorów w 444 oficjalnych meczach seniorów. Poza tym szkolił drużyny trampkarzy i juniorów. Obecnie trenuje rocznik 1998 występujący w lidze mazowieckiej.

Wręczenie odznaczeń będzie miało miejsce na uroczystej sesji Rady Miasta w dniu 11.11.2012. Przypominamy, że w kwietniu 2011 roku pośmiertnie odznaką „Zasłużony dla miasta Ostrołęki” uhonorowany pośmiertnie został Aleksander Harabasz, zawodnik i wieloletni trener (przede wszystkim) młodzieży i seniorów MZKS-u i późniejszej Narwi. Co ciekawe odznaczony jest również… nasz Klub!

Radni zaakceptowali także wnioski dotyczące wybitnych przedstawicieli nieistniejących już sekcji Narwi (siatkówki, podnoszenia ciężarów, kolarskiej i tenisa stołowego). Wśród odznaczonych będą postaci:

  •  śp. Józefa Klimuta, pierwszego prezesa Narwi, współtwórcy MZKS-u, a także pasjonata kolarstwa i twórcy Wyścigu Dookoła Ziemi Kurpiowskiej;
  • Stanisława Piaszczyńskiego – trenera podnoszenia ciężarów;
  • Waldemara Wołosza – uważanego za najlepszego siatkarza w historii miasta;
  • Jacka Wielochowskiego – trenera tenisa stołowego;
  • Kazimierza Górskiego – trenera kolarstwa;
  • dr. Janusza Kalinowskiego – lekarza od lat zajmującego się ostrołęckimi sportowcami, związanego z Narwią od początku lat 80. ubiegłego wieku.

Serdecznie gratulujemy odznaczonym i dziękujemy za ich wkład.