Śledzimy wychowanków: Łukasz Grzeszczyk

Kontynuujemy opowieść o wychowankach Narwi, którzy wyjechali gdzieś poza Kurpiowszczyznę. Tym razem pora na jednego z bardziej znanych Narwian, Łukasza Grzeszczyka. Od początku roku przywdziewa on zieloną koszulkę Warty Poznań. Po trzyletniej przygodzie z Łodzią – trzeba wyraźnie powiedzieć, że nieudanej, wydaje się, że Łukasz wreszcie znalazł miejsce, gdzie ktoś na niego stawia. Wreszcie nie ma też większych zastrzeżeń do niego samego.

W tym sezonie na 17 możliwych do zagrania meczów ligowych zapisał w swoim dossieur 14. Z tego 12 w pełnym wymiarze czasowym. Wszystkie rozegrane mecze zaczynał w pierwszym składzie. Otrzymał jedną żółtą i jedną czerwoną kartkę.

Właśnie wspomniana czerwona kartka, obejrzana w 66. minucie spotkania z GKS-em Tychy, spowodowała, że został zawieszony aż do drugiej kolejki rundy wiosennej. Sędzia ukarał Grzeszczyka za próbę uderzenia zawodnika drużyny rywali. Oprócz ligowych, zagrał także w trzech meczach pucharowych , w tym przeciwko Wiśle Kraków.

Nasz wychowanek strzelił jesienią jedną bramkę. Udało mu się pokonać golkipera Kolejarza Stróże. Poniżej zamieszczamy nagranie bramek z tego meczu. Bramka Grzeszczyka mniej więcej od połowy filmu (ale polecamy obejrzeć cały, choćby ze względu na bardzo ładnego gola W.Trochima).

zebrał tm / fot. lepszypoznan.pl / video youtube.pl (WartaPoznanTV)