LigaSeniorzyWażne

Dwie bramki, trzy punkty

strzezysz-gostyninWszystkie kibicowskie oczy w Polsce w sobotę zwrócone były na stadion przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Niejako w jego cieniu odbywały się także inne mecze, wśród nich naszej Narwi. Niebiesko-czerwoni wygrali 2-0 z drużyną Mazura Gostynin. Narew u siebie jeszcze ani jednego meczu nie zremisowali. Dzisiaj do remisu Mazurowi zabrakło kilku minut. Ostatecznie po golach Tomasza Niedźwieckiego i Michała Lelujki Narew zasłużenie wygrała 2-0. Był to zresztą najmniejszy wymiar kary.

Pierwsza połowa rozczarowała. Akcji było jak na lekarstwo, a gdy już coś się działo pod bramką Mazura, to niebiesko-czerwoni razili nieskutecznością. Dużo ciekawiej było w drugiej połowie. Gościom chodziło raczej o utrzymanie jednego punktu, podczas gdy Narwianie atakowali coraz śmielej. Bardzo blisko pokonania Ratajskiego był dwukrotnie Cezary Stachowicz (w 80. minucie), odpowiadając na chyba jedyny strzał gości w tej części gry (oddany za sprawą Sławińskiego). Bardzo aktywny był Michał Lelujka, sekundowała mu cała druga linia. Trener Marcin Roman trafił idealnie ze zmianami w przerwie, bo wszystko co najważniejsze wynikło z udziałem zmienników.

Pierwszą bramkę zdobyliśmy w 86. minucie meczu. Zmiennik nr 1 – Tomasz Niedźwiecki – tzw. szczupakiem umieścił piłkę w siatce. Asystę zaliczył zmiennik nr 2 – Cezary Stachowicz. Narew na tym nie poprzestała. W ciągu trzech minut stworzyła sobie jeszcze trzy sytuacje bramkowe. Ostatnią z nich, po podaniu Piotra Strzeżysza wykorzystał Michał Lelujka. Wyszedł on sam na sam z Ratajskim i posłał piłkę po ziemi pod interweniującym bramkarzem. Po chwili pan sędzia Łukasiuk (P.S. Zasłyszane na trybunach – „Wygląda jak Dirk Kuyt!”) zakończył spotkanie.

Kolejny mecz już w najbliższą środę, o godzinie 17:30. Narew podejmie KS Łomianki na Witosa. Zapraszamy!

IV liga mazowiecka
Narew Ostrołęka 2-0 (0-0) Mazur Gostynin
Niedźwiecki 86, Lelujka 90

Narew: Łyziński – Gontarz [Ż], Dawidzki [Ż], Zalewski, Gawrych (46. Stachowicz) – Dzwonkowski [Ż], Strzeżysz, Górski, Pełtak (60. Lutrzykowski) – Kubat (46. Niedźwiecki), Lelujka .
Trener: Marcin Roman.

Mazur: Ratajski – A.Górecki, Matusiak, Stańczak, P.Dutkiewicz, Jaśkiewicz, B.Dutkiewicz (72. Kowalski), Ziółkowski, M.Górecki (46. Wilamowski), Oliwkowski (66. Wysokiński), Sławiński.
Trener: Waldemar Figurski.