LigaRywale

Wieści z obozów rywali

Rywale

Dzisiaj postanowiłem zajrzeć na strony ligowych przeciwników i wynotować Wam, co się tam dzieje. informacje wzięte są ze stron internetowych poszczególnych klubów. Nie brałem pod uwagę sparingów, gdyż będzie kolejny news z podsumowaniem spotkań kontrolnych w wykonaniu naszych rywali. Zestawienie obejmuje wydarzenia z lutego.

Broń Radom (bronradom.pl) – Arkadiusz Chludziński i Norbert Jarząbek wypożyczeni do Polonii Iłża (IV liga); w sparingach na boku obrony gra regularnie Noheem Madariola Jaiyesimi oraz Mamadou Badji Kourou z Senegalu (miał w Hutniku Warszawa podobną przygodę z ławką i bieżnią, jak Dżojsi u nas). Oprócz nich do klubu dołączył Maciej Czachór z Bugu Wyszków. Na stronie trwa plebiscyt na najlepszych piłkarzy dekady.

Ceramika Opoczno (ceramika.opoczno.pl) – 18 lutego wybrano nowy zarząd klubu. Dotychczasowy prezes Dariusz Kosno został radnym, więc trzeba było go zastąpić. Nowym sternikiem Ceramiki został… Paweł Kosno. W sparingach na bramce naszych rywali ligowych stoi Artur Holewiński, mający za sobą przygodę z piłką na trochę wyższym poziomie. Grzegorz Piechna trenuje indywidualnie po kontuzji.

Concordia Piotrków Trybunalski (concordia.sportpt.pl) – w wypadku samochodowym zginął Robert Spychała, wychowanek klubu grający także w KS Paradyż, a ostatnio w Zawiszy Rzgów. Miał 22 lata…
Na zebraniu w sprawie wyboru nowego prezesa nie udało się wybrać nikogo. Kolejny termin w marcu.

KS Piaseczno (kspiaseczno.jogger.pl) – jeden z lepiej zapowiadających się młodych zawodników klubu, Emil Wrażeń, przeszedł do Widzewa Łódź. RTS wypożyczył go na pół roku z opcją pierwokupu.

Legionovia Legionowo (kslegionovia.pl) – podczas jednego ze sparingów groźnego urazu głowy doznał Marcin Rawski. Zawodnika przewieziono do szpitala, ale na szczęście jeszcze tego samego dnia piłkarz mógł go opuścić. W marcu odbędzie się Walne Zebranie Członków Klubu, na którym wybrany będzie nowy zarząd (oprócz prezesa). W pierwszym sparingu w lutym grał Ifi (wrócił z testów i od razu wbił dwie bramki), ale jakoś zniknął. Kontuzja?

Mazur Karczew (mazurkarczew.pl) – piłkarze Mazura byli na zgrupowaniu we Włoszech. Tam seniorzy i trampkarze zagrali z ASD Savignanese z włoskiej „okręgówki”. W klubie zostaje Hubert Kosim, który był na celowniku Polonii Warszawa.

MKS Kutno (miejscy.pl) – tak jak i u nas w Kutnie podzielono pieniądze z miasta na sport. O ile my możemy mówić o jakimś sukcesie, bo dzięki tym funduszom Narew może istnieć, to Miejscy są wybitnie niezadowoleni. Dwa mecze sparingowe nie odbyły się ze względu na brak finansów. Miasto dało im wyraźnie do zrozumienia, że nie chcą II ligi.

Pilica Przedbórz (mkspilicaprzedborz.futbolowo.pl) – strona umiera, wiadomo jedynie, że Pilica rozpoczęła przygotowania…

Pogoń Siedlce (mkppogonsiedlce.pl) – Marek Kaliszewski i Przemysław Rodak narzekali na urazy, ale są już zdrowi. Pogoń przebywała na obozie w Kluczborku, gdzie grała sparingi. Nie do końca może być z nich zadowolona (tylko jedno zwycięstwo). Paweł Matłacz, niegdyś pierwszy bramkarz Pogoni, jest wraz z obrońcą Tomaszem Stromeckim przymierzany do Podlasia Sokołów Podlaski.

Radomiak Radom (radomiak.radom.pl) – klub „wypuścił” karnety na rundę wiosenną w cenie 60 zł, oraz zobowiązał swoich kibiców do wyrobienia Kart Kibica w cenie 10 zł. Nie powiadomiono, czy KK zwalnia chociaż częściowo z opłat. Wprowadzenie kart, identyfikacja każdej osoby na stadionie itd. są wymagane przez ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych, a mecze Radomiaka są właśnie imprezami masowymi (na szczęście mecze Narwi nie).
Z ciekawych ruchów kadrowych warto z kolei zauważyć odejście z Radomiaka Krzysztofa Wierzby. Dla nas to dobra wiadomość, bo gdzie Wierzba nie grał zawsze strzelał nam bramki…

Sokół Aleksandrów Łódzki (tssokol.pl) – od 8 grudnia na stronie Sokoła nie pojawiło się NIC. Wstyd! Czy ten klub w ogóle istnieje? 😛

UKS SMS Łódź
(smslodz.futbolowo.pl; uks.smslodz.pl/pilka/aktualnosci.php) – dwie strony, a wiadomości żadnych… od listopada! Wstyd, wstyd, wstyd!

Ursus Warszawa (ursus.org.pl) – ciekawym transferem jest pozyskanie Jurija Miedwiediewa z Iskry Krasne. Jesienią Ukrainiec był najlepszym strzelecem Iskry, a teraz zasili drużynę Traktorków. W międzyczasie zawodnik ten był na testach w ekstraklasie wietnamskiej! Przed Iskrą grywał na drugim poziomie ukraińskich rozgrywek, a także reprezentował swój kraj w drużynach młodzieżowych. Drugi niezły transfer to obrońca Jarosław Łowicki (32 l.), który grał w ekstraklasie, I i III lidze. W swoim pierwszym sparingu wbił dwie bramki (Miedwiediew jedną), ale Ursus przegrał 4-5.

Warta Sieradz (wartasieradz.pl) – Warta ma najlepiej prowadzoną stronę spośród drużyn łódzkich. Jednak poza sparingami dowiemy się jedynie, że odbył się Bal Stu, licytowano pamiątki związane z Wartą. Zarobiono 6750 zł. Odbył się też dosyć dziwny turniej kibiców Warty. Wystarczy spojrzeć na zespoły z pierwszej trójki: 1. miejsce – FC Zelów, 2. miejsce – Jutrzenka Unieck Oldboys, 3. miejsce – Klub 100 Warty Sieradz…
Bardzo ciekawą i pomysłową akcję przeprowadził klub w Walentynki. Warta wzięła udział w akcji „Odblask uratuje komuś życie” i jej przedstawiciele wraz z policjantami z drogówki rozdawali w jednym z sieradzkich gimnazjów materiały edukacyjne o widoczności na szosie i odblaski z herbem klubu (w wersji Klubu Stu; obrazek obok ze strony Warty).

Włókniarz Zelów (zkswlokniarz.pl) – Włókniarz gra sparingi i w zasadzie nic więcej nie dowiemy się o życiu klubu. Wyniki sparingów podamy niebawem.