Z regionu

Szlachetna Paczka

 

Tak, jak w ubiegłym roku redakcja Narewplus.pl włączyła się czynnie w dzieło Szlachetnej Paczki. O inicjatywie przeczytać i usłyszeć można w większości mediów ogólnopolskich. Ciekawostką jest fakt, że na terenie Mazowsza jednym z koordynatorów Szlachetnej Paczki jest Karol Grec, wierny kibic Narwi (a nawet zwycięzca naszego konkursu na grafikę dotyczącą 50-lecia Narwi). Oto wiadomość, jaką od niego otrzymaliśmy, z prośbą o publikację.

 Trwa ostatni, najważniejszy etap SZLACHETNEJ PACZKI 2013. W całej Polsce poszukujemy Darczyńców – ludzi, którzy chcą mądrze pomagać rodzinom w potrzebie ze swojego otoczenia. W Ostrołęce na Darczyńców czeka jeszcze 36 rodzin. Do 6 grudnia na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę, dla której chce się przygotować wyjątkową paczkę.

„Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska” – to hasło tegorocznej kampanii SZLACHETNEJ PACZKI. Łączymy biednych i bogatych. Gdyby nie Paczka nigdy by się nie spotkali. Jednoczymy Polaków, którzy chcą mądrze pomagać, bez względu na podziały i różnice.

 Katarzyna Jankowska, wolontariuszka: – Chcemy tak pomagać ludziom, żeby oni sami zaczęli sobie radzić w życiu. W każdym staramy się dostrzec potencjał i wydobyć z niego to, co ma w sobie najpiękniejsze. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy ludziom brakuje już wiary w siebie. Myślę, że to najlepsza pomoc, jaką można dać drugiemu człowiekowi. Swoją uwagę i czas.

W SZLACHETNEJ PACZCE rodziny otrzymują ją od wolontariuszy. Nie do przecenienia jest także dla takich rodzin jest także świadomość, że ktoś zainteresował się ich sytuacją, postarał się, przygotował paczki specjalnie dla niej.

 Anna Sroka, koordynator SZLACHETNEJ PACZKI w woj. mazowieckim: – Nie od dziś wiadomo, że więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu. Żeby być szczęśliwym, trzeba coś z siebie dać.  Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA  dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie ? ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

– – –

Jak dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?
? Wybierz rodzinę w potrzebie i zrób paczkę – baza rodzin dostępna jest na www.szlachetnapaczka.pl od 16 listopada
? Wpłać darowiznę korzystając z internetowego formularza na www.szlachetnapaczka.pl lub na konto
PKO BP 22 1020 2892 0000 5802 0469 5146
? Wyślij SMS o treści PACZKA pod numer 75465

P.S. Od siebie dodam, że ubiegłoroczna edycja Sz.P. była jednym z najwspanialszych przeżyć w moim dotychczasowym życiu. Można było na własne oczy zobaczyć nie dającą się opisać słowami radość. To nie jest wspieranie świadomego wyboru kogoś na życie w ubóstwie, tylko pomoc w stawaniu na nogi po różnych doświadczeniach życiowych. Polecam 🙂

„narvi” – Tomasz Mrozek

P.P.S. fot. Paweł Jedo