Podnoszenie CiężarówWażneWiadomośći OkołonarwiańskieZ życia klubu

Wraca podnoszenie ciężarów!

Miło nam poinformować, że po latach przerwy do Ostrołęki wraca podnoszenie ciężarów. Sekcja ta istniała w Narwi od powstania naszego klubu w 1962 roku, do 1991 roku. Niebiesko-czerwoni mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Przez wiele lat nasza drużyna występowała w polskiej II lidze (2 poziom ligowy). Sztangiści trenowani przez Stanisława Piaszczyńskiego, Sylwestra Sulicha czy Antoniego Danisza zajmowali najwyższe miejsca w krajowych mistrzostwach.

Największą wizytówką naszego miasta był w latach 70. i 80. ubiegłego wieku Jan Niedźwiecki (na zdjęciu, fot. z archiwum autora) – siedmiokrotny Mistrz Polski w latach 1970-1985, również siedmiokrotny rekordzista Polski. Wielokrotny reprezentant naszego kraju, który tylko przez poważną kontuzję nie poleciał na Igrzyska Olimpijskie w 1974 roku. Tuż przed nimi był w takiej formie, że mówiono, że medal ma w kieszeni…

Prócz Niedźwieckiego wybitnymi sztangistami byli również Sylwester Sulich, Adam Pawłowski, Marek Milik. Bardzo dobrzy zawodnicy to m.in. Janczewski, Liżewski, Kubat, Stolarczyk, Uściłowski czy Grądzki.

Obecnie za odbudowę sekcji wziął się wieloletni trener sztangistów (nie tylko Narwi, ale i np. zaplecza kadry olimpijskiej Polski), Antoni Danisz. Sekundują mu Waldemar Nol, który zanim został kulturystą podnosił ciężary w niebiesko-czerwonym dresie, oraz prezes Narwi Robert Bartkowski.

Odbyły się już rozmowy z prezydentem Ostrołęki Januszem Kotowskim, oraz z wiceprezydentem Grzegorzem Płochą. Obydwaj „dali zielone światło” dla powstania nowej sekcji. Obecnie trwają rozmowy z Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów. 18 grudnia u prezydenta Ostrołęki gościł będzie prezes PZPC, Szymon Kołecki. Przedmiotem rozmów będzie m.in. staranie o pozyskanie sprzętu po Mistrzostwach Polski we Wrocławiu, który PZPC będzie przekazywać nowym oraz już istniejącym, ale słabo wyposażonym klubom.

Wcześniej prezydent Kotowski oraz W.Nol i E.Danisz ustalili, że na początku sekcja podnoszenia ciężarów w MKS Narew Ostrołęka miałaby swoją siedzibę w siłowni „Tytan” w ostrołęckich Wojciechowicach, należącej do Waldemara Nola. Jeśli sekcja by się rozrastała i było by dużo chętnych do ćwiczenia w niej, prowadzone będą rozmowy o większym pomieszczeniu.

Sekcja powinna rozpocząć działalność jeszcze w tym roku.

Tomasz Mrozek