Historiawww

22.09.74,Ostrołęka: Polska 2-1 NRD

Polska - NRD

Udało mi się odkopać pewien mecz z historii naszego miasta. 22 września 1974 roku na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce swój mecz rozegrały drużyny juniorskie młodszego rocznika (wówczas nie było podziału na U21, U19 itd., tylko na juniorów starszego i młodszego rocznika) reprezentujące Polskę i Niemiecką Republikę Demokratyczną („Niemcy Wschodnie”). Do przerwy było 1-1, a po wznowieniu gry zwycięskiego gola dla biało-czerwonych zdobył Milewski. Co ciekawe zachował się (gdzie, to już moja tajemnica 😉 ) skład z tego meczu. Niektórzy zawodnicy zrobili całkiem ciekawe kariery! Dodałem linki do profili na 90minut.pl i innych źródeł.

22.09.1974 – Ostrołęka; juniorzy młodsi (r. ’57 i młodsi)

Polska 2-1 (1-1) Niemiecka Republika Demokratyczna
Helmut Foreiter, Ryszard Milewski – ?

Polska: Holocher Załężny, J.Nowak (Milewski), KrólK.Gawara, Masztaler, Łukasiewicz, Foreiter, Pomoryn, Okoński (P.Nowak), Kajrys.

* Sławomir Masztaler to brat byłego trenera Wisły Płock Jerzego i reprezentanta Polski na MŚ w Argentynie Bohdana (LINK).
* Nie udało się rozgryźć kim byli Łukasiewicz i P.Nowak (zbyt popularne nazwiska…) oraz tajemniczy Pomoryn (uciekł do USA?)
* Zmarły niedawno Foreiter uciekł do Niemiec i tam grał jako Helmut Vorreiter w Bundeslidze.