RywaleSeniorzy

Co słychać u rywali?

Większość naszych rywali ligowych już rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej IV ligi mazowieckiej. Pojawiły się już pierwsze wiadomości dotyczące zmian kadrowych. Jeśli chodzi o ruch transferowy liderem jest Polonia Warszawa, która pozbyła się już 10 zawodników, a za to pozyskała dwóch. Poniżej przedstawiamy krótkie sprawozdanie z obozów rywali.

polonia-warszawaPOLONIA WARSZAWA

Do drużyny Czarnych Koszul dołączyli Dominik Lemanek z Mławy (17 meczów i dwie bramki jesienią dla Mławianki) oraz Mariusz Ujek (36 lat) ostatnio pogrywający w ekipie Zjednoczonych Bełchatów w piotrkowskiej okręgówce. Ciekawe zwłaszcza w jakiej formie jest ten drugi, bo w końcu to wicemistrz Polski z GKS-em Bełchatów. Ostatnie sezony wskazują jednak jednoznacznie, że jeśli chodzi o poważną piłkę jest już „pod drugiej stronie rzeki”. W każdym razie dochodzi kolejne znane nazwisko w ekipie rywali.

Tymczasem ostatnio z klubu odeszli Jacek Kosmalski (10 meczów, 3 bramki, 2 asysty), Jose Alvarez Haya (nie wystąpił ani razu jesienią) oraz Maciej Biernacki (8 m.),. Już w listopadzie Polonia pożegnała się z siódemką zawodników. Byli to: Edgar Ghazaryan (7/2), Maciej Joczys (3/0), Jacek Karbowniak (18/1), Bartłomiej Kucharski (4/0), Marcin Kur (8/1), Aleksander Majerz (2/0) i Danilo Radjenović (8/2).

Większość odejść raczej stratami nie jest. Dziwią jedynie rezygnacje z usług Karbowniaka i Kosmalskiego. Widocznie władze Polonii liczą na poważne wzmocnienia.

ciechanow-miniMKS CIECHANÓW

Strzelec jedynego gola w meczu Narew – MKS Ciechanów, Mateusz Hutkowski (17/1) wyjechał za granicę. Tym samym uszczupliła się kolonia wysokich, ściętych na łyso zawodników MKS-u.  Prócz Hutkowskiego wiosną zabraknie także Jakuba Szymańskiego (10/0), który wyjechał do Warszawy pracować i raczej przejdzie do któregoś ze stołecznych klubów.

Wracają Tomasz Piasecki i Mateusz Bryl, czyli postaci dobrze znane w Ciechanowie.

MKS PRZASNYSZ

przasnyszPrzasnyszanie pół roku temu ściągnęli do siebie jednego z najlepszych zawodników okręgówki, Adama Grabowskiego. Za dużo grać mu tam nie dawali i teraz z zerowym kontem bramkowym napastnik wraca do Mazowsza Jednorożec, z którego był wypożyczony. Tymczasem Przasnysz idzie dalej tym tropem – do klubu trafił właśnie zdolny napastnik, Łukasz Kosiorek z Korony Szydłowo. Ciekawe, czy dostanie więcej szans od Grabowskiego…

Pod koniec roku za sprawą portalu 90minut.pl poszła w media informacja, że trenerami drużyny zostali prezes Bogusław Postek i kapitan Krzysztof Butryn. Z odejściem trenera miała rzekomo zniknąć z Przasnysza cała mławska kolonia. Tymczasem wciąż opiekunem zespołu pozostaje Wiktor Pełkowski. To on poprowadził pierwszy w tym roku trening.

ks-lomiankiKS ŁOMIANKI

Kilka strat: Wojciech Kalinowski i Sławomir Truszczyński wyjechali na testy do Górników, odpowiednio Łęczna (I liga) i Wałbrzych (II liga). Ludwik Gac zrezygnował z gry. Tymczasem z Łomiankami trenuje wychowanek Polonii Warszawa, grający dotychczas w drużynie juniorów, Radosław Marcinkowski.

OSTROVIA OSTRÓW MAZOWIECKA

ostroviaPo półrocznej przerwie, spowodowanej kontuzją do gry wraca nasz wychowanek i wieloletni zawodnik, obrońca Mariusz Malanowski. Inną ciekawą wiadomością jest fakt, że Olimpia Zambrów nie wykupiła Arkadiusza Ciacha. Wciąż jeszcze młody napastnik nie sprawdził się (12 meczów i tylko jeden gol) na poziomie II ligi. Podobno ma oferty z wyższych lig, jeżeli jednak nigdzie się nie załapie, to zagra ponownie w Ostrovii.

korona-herbKORONA HiD OSTROŁĘKA

Na razie niewiele wiadomo o ruchach kadrowych do zespołu prowadzonego przez Tomasza Słowika. Wszystko wskazuje na to, że szanse debiutu otrzymają kolejni juniorzy Korony. O utrzymanie może być ciężko, zważywszy nie tylko na pozycję w lidze. Najwięcej usłyszeć można na Nocnej Lidze Futsalu od samych zawodników Korony. Wynika z tego, że przynajmniej kilku zawodników pierwszego składu ma zamiar odejść. Mówi się m.in. o możliwości przejścia bramkarza Sebastiana Szczechowiaka (17/0) do… KS Wąsewo, gdzie trenerem jest jego niedawny kolega  z boiska, Michał Rychlik.

naprzod-skorzecNAPRZÓD SKÓRZEC

W klubie z najbardziej nieczytelnym herbem w lidze na razie same ubytki. Z gry w Naprzodzie zrezygnował Paweł Rucikowski (8/0). Wiosną na boiskach czwartej ligi nie pojawią się także obrońcy Maciej Strupiechowski (6/1) i Jakub Strojek (2/0). Obydwaj narzekają na poważne kontuzje kolan.

 

Bug Wyszków dopiero dzisiaj (14.01) wieczorem wznawia treningi. Wczoraj do treningów wrócili piłkarze Błękitnych Gąbin i Mławianki Mława (bez wspomnianego D.Lemanka). Z końcem roku Czarni Węgrów zakończyli współpracę z firmą ALKOR TRADE i wrócili do „klasycznej” nazwy kluby.

O reszcie drużyn na razie bardzo, bardzo cichutko.