Tuż przed pierwszym kopnięciem

Już w najbliższą sobotę, 25 stycznia o godzinie 13:00 rozpocznie się pierwszy mecz sparingowy w 2014 roku. Niebiesko-czerwoni podejmą na własnym boisku, przy ul. Witosa drużynę Makowianki Maków Mazowiecki. Goście są szóstą drużyną okręgówki ciechanowsko-ostrołęckiej po rundzie jesiennej. Ostatnio doszło w Makowie do zmiany trenera. Zespół objął Artur Salamon, były zawodnik m.in. Legii Warszawa, czy Nadnarwianki Pułtusk. Jego poprzednik, grający trener Kamil Majkowski (również z przeszłością w Legii, ale dużo młodszy) jest obecnie testowany w Zniczu Pruszków.

Mecz z Makowianką będzie jednak tylko przedsmakiem do sparingu, który rozegramy w sobotę 1 lutego na głównym boisku stadionu miejskiego przy ul. Witosa. Narew ugości wówczas drugą drużynę Legii Warszawa. Legia to Legia, więc sparing zagramy w trochę ciekawszej niż zazwyczaj otoczce (warto zwrócić uwagę, że na wakacyjnym sparingu z Legią II było bodaj najwięcej widzów w całej rundzie), przy sztucznym oświetleniu. Przy okazji kierujemy podziękowania i ukłony w kierunku dyrekcji MZOZTiIT-u za sposób załatwienia tej sprawy i bardzo przychylne potraktowanie Narwi.

Po zmianie na stanowisku pierwszego trenera Legii (i w ogóle zmianach w tym klubie) można powiedzieć, że sparing ten wisiał na włosku. Legia II zrezygnowała np. z udziału w turnieju halowym w Przasnyszu. Trenerem „dwójki” został dobrze znany w środowisku piłkarskim Jacek Magiera i na szczęście zatwierdził on mecz z Narwią. Ze znanych nazwisk na Witosa pojawić się ma m.in. Grzegorz Szamotulski, obecnie pełniący w stołecznym klubie rolę trenera bramkarzy rezerw (może wybiegnie na boisko chociaż na chwilę?). Zapraszamy wszystkich Kibiców, zarówno Narwi, jak i Legii – bo wiemy, że jest ich w naszym mieście sporo…

W barwach Narwi wystąpią na pewno testowani zawodnicy.

Plan sparingów:

  • 25 stycznia, 13:00: Narew ? Makowianka Maków Mazowiecki (na Witosa)
  • 1 lutego, 17:00: Narew ? Legia Warszawa (na Witosa; sztuczne oświetlenie)
  • 8 lutego, 10:00: Narew ? GKP Targówek (na Witosa)
  • 15 lutego, 10:00: Narew ? Iskra Krasne (na Witosa)
  • 19 lutego: KS Śniadowo
  • 23 lutego, 13:00: trójmecz Narew, Narew ?97, KS CK Troszyn (na Witosa)
  • 1 marca, 10:00: ŁKS Łomża ? Narew (w Łomży)
  • 8 marca: Jagiellonia Białystok (miejsce i godzina do ustalenia w zależności m.in. od warunków pogodowych)

W trakcie ustalania terminu: WKS Rząśnik.