SeniorzySparingiVideowww

Sparing z Legią w Warszawie

Kolejny raz w mediach pojawiają się niesprawdzone informacje na temat Narwi. Tym razem dotyczą one meczu sparingowego z drużyną warszawskiej Legii, który rzekomo ma się nie odbyć. Wszystko idzie według planu opracowanego przez obie drużyny, więc spieszymy, by sprostować te informacje. Kierownik Legii oraz trener drugiej drużyny, Jacek Magiera rozmawiali z Zarządem Narwi na temat sparingu. Na prośbę Legionistów, z których niektórzy borykają się z chorobami, przeniesiony on został do Warszawy.

– Rozegranie tego meczu ani przez chwilę nie było zagrożone, ani nie stanęło pod znakiem zapytania. Po prostu kluby były przygotowane na zimową aurę i zagramy na Łazienkowskiej, na największym w Polsce zadaszonym obiekcie – powiedział nam prezes Narwi Robert Bartkowski.

Sytuacja pogodowa jest ciężka. Wystarczyło być na meczu sparingowym z Makowianką, by zauważyć, że gra w takich warunkach mija się trochę z celem. Tymczasem Legioniści zaproponowali, by mecz rozegrać na ich boisku – jest to obecnie największy zadaszony obiekt piłkarski w Polsce (co ciekawe dach na wysokości aż 18 metrów), a w środku jest ciepło. Rozegranie meczu w Warszawie ma też plus w postaci możliwości wystawienia mocniejszego składu przez Legię (zagrają m.in. Dossa Junior, Aleksander Jagiełło i kilku innych). Sparing został też przeniesiony z soboty na niedzielę (godzina 12:00).

Po meczu prezes Narwi Robert Bartkowski i dyrektor sportowy Piotr Wiski rozmawiać będą o dalszym zacieśnianiu współpracy z jednym z najlepszych klubów w Polsce, jakim jest Legia. Współpraca ta ma się dobrze, a planowane są kolejne kroki w jej ramach.

Aby w jakiś sposób zrekompensować Kibicom Narwi (i ostrołęckim Kibicom Legii) stratę, czynimy starania, by z meczu przeprowadzić transmisję video na żywo. O efektach poinformujemy.

Tymczasem już jutro, w środę, Niebiesko-Czerwoni wyjadą do Łomży, gdzie zagrają nadplanowy sparing z juniorską drużyną ŁKS-u 1926 Łomża, występującą w Centralnej Lidze Juniorów, z najlepszymi drużynami z województw Mazowieckiego, Łódzkiego, Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego. W obu sparingach w ekipie trenowanej przez Dariusza Narolewskiego testowanych będzie kilku zawodników.