LigaMłodzież NarwiRocznik 1996Rocznik 1997Seniorzy

Wesołych Świąt! / Wieści z Witosa

Zdrowych i pogodnych
Świąt Wielkiej Nocy,
spędzonych w gronie rodzinnym,
chwili oddechu i refleksji nad tym, co było, jest i będzie
wszystkim Kibicom, Sympatykom, Trenerom i Zawodnikom
życzy
Zarząd MKS Narew Ostrołęka
wraz z administratorem strony narewplus.pl

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Kolejny dobry tydzień mają za sobą młodzi piłkarze z rocznika 1998 Narwi. Tydzień temu podopieczni trenera Jerzego Tonewo pokonali wicelidera Mazowieckiej Ligi Juniorów, Unię Warszawa 1-0. Wczoraj zaś uległa im drużyna Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Nasi zawodnicy wygrali 2-0, a obie bramki strzelił Bartek Pędzich. Warto zaznaczyć, że Pędzich ma już 24 bramki na koncie w tym sezonie w Mazowieckiej Lidze Juniorów. Okazało się, że godnie zastąpił Kubę Przybyłę, który przed nim strzelał w ’98 jak na zawołanie (a obecnie jest zawodnikiem Znicza Pruszków).

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Tymczasem dzisiaj (18.04.) o godzinie 16:30 seniorzy podejmą na stadionie przy ul. Witosa. Czarnych Węgrów. Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Narolewskiego ma szansę na piątą wygraną z rzędu. Co ciekawe, jeśli wziąć pod uwagę tylko mecze rundy wiosennej, to niebiesko-czerwoni plasują się na drugiej pozycji w tabeli, mając wespół z „liderującym” MKS-em Przasnysz po 15 punktów, 5 zwycięstw i 1 porażce. W bramkach obie drużyny są na plusie o 8 trafień. Przasnysz zdobył ich 15, tracąc 7, a my 14, tracąc 6.

Na taki bilans składa się zwycięstwo z przełożonej na jesień 18. kolejki, kiedy jeszcze pod wodzą trenera Marcina Romana wygraliśmy u siebie 4-0 z Wkrą Żuromin, oraz po falstarcie w Raciążu kolejne cztery zwycięstwa – z Naprzodem Skórzec (4-1), MKS-em Ciechanów (1-0), Amatorem Maszewo (2-0) i w derbach z Koroną HiD Ostrołęka (1-0).  Dzięki takim wynikom wyskoczyliśmy z 13. pozycji aż na 8. W przypadku zwycięstwa z Czarnymi Węgrów jest szansa na dalszy progres.

W Wielki Piątek na boisku nie pojawią się na pewno Piotr Strzeżysz i Dominik Dzwonkowski. Strata obydwu jest bolesna, a spowodowana jest żółtymi kartkami. Problem pojawia się szczególnie przy kapitanie niebiesko-czerwonych, który ma już 9 żółtych kartek i niedługo po każdej kolejnej będzie musiał pauzować.

Zapraszamy na mecz!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

W tabeli grupy północnej IV ligi mazowieckiej prowadzi obecnie Polonia Warszawa, z 51 punktami na koncie. Za nią, ze stratą jednego punktu, znajduje się Bug Wyszków. Podium zamyka MKS Ciechanów (44 punkty), który jest w wyraźnym dołku. Dalej chimeryczna Wisła II Płock, uzależniona od posiłków z pierwszej drużyny i będący w gazie zawodnicy Błękitnych Raciąż (po 41 punktów). Na pozycji 7. Błękitni Gąbin (36) a tuż za nimi Narew (34).

Drugi ostrołęcki zespół – Korona – jest obecnie w strefie spadkowej. Wiosną jej zawodnicy jako jedyni w lidze nie zdobyli jeszcze żadnego punktu.