Rocznik 1996Rocznik 1997Rocznik 1998

Wieści z Witosa (06.05.2014)

Tym razem przyjrzymy się młodzieżowym rocznikom Narwi. Są zarówno dobre, jak i złe wieści. Zaczynamy od najstarszych.

Rocznik 1996 – Liga Okręgowa Juniorów Starszych U-19

rocznik96Narew ’96 ma za sobą ciężki tydzień. Najpierw pojechała do Słoszewa w jedenastu – w tym aż trzech bramkarzy! Rymek zagrał na bramce, Świtaj i Kruczkow na obronie, a ten ostatni nawet strzelił bramkę! W końcówce młodzi Narwianie z całej siły starali się doprowadzić do remisu. Najpierw jednak po strzale Młynarskiego bramkarz wybił piłkę z linii bramkowej, a później sędzia nie uznał drugiej bramki Kruczkowa, dopatrując się dosyć wątpliwego spalonego.

Kolejny mecz to domowa porażka z Błękitnymi Raciąż. Smuci, że nawet na meczu u siebie w wyjściowej jedenastce musiało znaleźć się dwóch bramkarzy. Przy dosyć szerokiej kadrze niezbyt dobrze świadczy to o profesjonaliźmie niektórych zawodników. Szkoda, bo to właśnie z tej drużyny można już wskakiwać do seniorów, jak czynią to chociażby Maciej Młynarski, Przemysła Kruk, czy Mateusz Gocłowski. Po dobrej jesieni, kiedy zajmowaliśmy drugie miejsce w lidze, pozostały już tylko wspomnienia.

26.04.2014
Gladiator Słoszewo 4-3 (2-2) Narew Ostrołęka
Słodownik 22, Rębiński 42, 54, Lewandowski 57 – Kruk 18, 44, Kruczkow 80

Narew: Rymek – Świtaj, Kruczkow, Młynarski, Nerwiński – Yakoubi, Kruk, Gocłowski – Filipiak, Cwalina.

03.05.2014
Narew Ostrołęka 3-6 (0-2) Błękitni Raciąż
Nałęcz dwie, Cwalina

Narew: Rymek – Świtaj, Grabowski, Dąbkowski, Abramczyk – Kruk (72. Filipiak), Kubeł, Nadolny, Nałęcz – Cwalina, Chochowski.

 

Rocznik 1997 – Liga Okręgowa Juniorów U-17

rocznik97Z impetem rozpoczęli rundę wiosenną podopieczni trenera Waldemara Marczaka. Orz Goworowo nie stanowił dla nich żadnej przeszkody, o czym świadczy wynik 6-1. Hatticka skompletował Emil Chorążewicz w swoim debiucie w Młodej Narwi (do tego zaliczył asystę). Mocne wejście pod nieobecność Bartka Pędzicha, który w międzyczasie gra w drużynie z rocznika 1998, a jesienią w 97′ miał 9 bramek i dwie asysty w 6 meczach.

Na dzień dzisiejszy Narew ’97 jest liderem tabeli, z trzema punktami przewagi nad Mławianką Mława.

26.04.2014
Narew Ostrołęka 6-1 Orz Goworowo
Chorążewicz trzy, Podgajny, Knap, Il

Narew: Kotowski (50. Gąska) – Kuliś, Brewczyński, Zyśk, Abramczyk – Knap (50. Kuciejczyk), Garbulewski, A.Il, Podgajny – Chorążewicz, M.Kaczyński.

 

Rocznik 1998 – Mazowiecka Liga Trampkarzy U-16

rocznik98Dobry miesiąc za sobą mają podopieczni trenera Jerzego Tonewo. Zaczęło się od zwycięstwa z wiceliderem Unią Warszawa, mającą szanse na awans do „ekstraklasy juniorów”. Narew na wyjeździe wygrała 1-0, po golu Bartka Pędzicha, a mogła wygrać nawet wyżej, bo Pędzich trafił także w słupek, a Zduńczyk minimalnie przestrzelił. Później zawodnicy trenera Tonewy pokonali Świt Nowy Dwór u siebie 2-0. Ponownie katem okazał się być Bartek Pędzich. Tuż przed „majówką” niebiesko-czerwoni wyjechali na mecz z Drukarzem Warszawa. Znów warto zwrócić uwagę na Bartka Pędzicha, zdobywcę czterech goli. Pamiętajmy też o defensywie, która mimo iż akurat w tym meczu dopuściła do utraty czterech bramek, to jest mocną formacją, budowaną niemal od podstaw. Po tym zwycięstwom Narew odskoczyła strefie spadkowej już na 8 punktów, dzięki czemu znacznie wzrosły szanse na to, że w przyszłym sezonie dalej grać będziemy na najwyższym mazowieckim poziomie ligowym w tej kategorii wiekowej.

12.04.2014
Unia Warszawa 0-1 Narew Ostrołęka
Pędzich

Narew: Dobkowski – Laskowski, Kopeć, R.Deptuła, Mierzejewski, Duszak, Ziemak, K.Deptuła (Kozłowski), Zduńczyk, Chaberek (Wachuta), Pędzich.

17.04.2014
Narew Ostrołęka 2-0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Pędzich dwie

Narew: Dobkowski – Laskowski (Kozłowski), Kopeć, R.Deptuła (Chilicki), Mierzejewski, Duszak (Chaberek), Wachuta (Łaszczewski), Ziemak, Zduńczyk, K.Deptuła (Tworkowski), Pędzich.

26.04.2014
Drukarz Warszawa 4-6 Narew Ostrołęka
Pędzich cztery, Duszak, Pałaszewski

(tm)