Młodzież NarwiRocznik 2002Rocznik 2003WażnewwwZdjęcia

Ich pierwszy mecz

Minął rok od powołania do życia Akademii Piłki Nożnej MKS Narew Ostrołęka. Czy to dużo, czy mało? Zarząd naszego klubu wraz z trenerami doszli do wniosku, że wystarczająco, by dać młodym Narwianom posmakować gry na prawdziwych piłkarskich boiskach, z rywalami. Wystarczająco, by dać posmakować walki o ligowe zwycięstwo. Dzisiaj doszło do wydarzenia historycznego (lokalnego, takiego przez małe „h”) – oto pierwsza drużyna Akademii MKS Narew rozegrała swój pierwszy mecz.

Rywala miała wymagającego, bo byli to chłopcy z APN Ostrołęka, trenujący w tym składzie nie rok i nie dwa. Za trenerów mają zresztą byłych piłkarzy Narwi, Marcina Romana (którego pół roku temu na stanowisku trenera seniorów MKS Narew zastąpił Dariusz Narolewski) i Mariusza Sadłowskiego. Przeciwnik ma już piłkarskie podstawy za sobą i jego występ w dzisiejszym spotkaniu może stanowić dla naszych młodych adeptów piłkarskiego rzemiosła wskazówkę, jak można grać, jeśli się nie podda i będzie systematycznie trenować. Wszak APN w pierwszych meczach też nie wygrywał dwucyfrówką.

Trener Cezary Kowalczyk, który objął rocznik 2002 przed sezonem wcześniej trenował roczniki 2003 i 2004, chociaż zdarzyło mu się też prowadzić treningi dla swoich obecnych zawodników. W rozgrywkach ligowych będzie mógł jednak skorzystać z usług tylko kilku swoich byłych podopiecznych z ekipy rocznika 2003. Pozostali stanowić mają o sile drużyny ’04 w lidze orlików.

Co do meczu, to na razie ważne są pierwsze doświadczenia. Z kronikarskiego obowiązku dodamy, że skończyło się na 13-0 dla APN-u (nie pierwszy i nie ostatni taki wynik w lidze dla dwunastolatków; bywały dużo większe). Przed chłopakami dużo, dużo pracy. Przypominamy też, że trwa cały czas nabór uzupełniający do Akademii Piłki Nożnej MKS Narew Ostrołęka. Telefony do trenerów poszczególnych grup podane są z boku strony. Czekamy na kolejnych chętnych do zawojowania piłkarskiego świata, zaczynając od kopania w niebiesko-czerwonych strojach! 🙂

r2002_02

r2002_05

r2002_04
r2002_08

Tekst i fotografie – Tomasz Mrozek (narvi).

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku, konkretnie TUTAJ.