Sytuacja w tabeli – walka o utrzymanie

Za nami już 29. kolejka IV ligi mazowieckiej. Spośród 9 zaplanowanych spotkań 8 zostało zakończonych. Mecz Mazovii Mińsk Mazowiecki z Mławianką Mława został przerwany w 28. minucie przy stanie 1-1 z powodu burzy, intensywnych opadów deszczu a wreszcie zalania boiska. Gola dla Mazovii zdobył nasz były zawodnik, Ukrainiec Wołodymyr Chomyn. Mecz będzie dograny w innym terminie.

Pomimo zaledwie remisu z Nadnarwianką Pułtusk pewne utrzymanie w lidze ma już Bug Wyszków. Zwycięstwo 3-0 z Koroną Szydłowo pozwoliło zaś zapewnić sobie utrzymanie drużynie Błękitnych Gąbin. Błękitni niby nie mogą spać spokojnie, bo utrzymanie mają tylko na dzień dzisiejszy – jeżeli tabela III ligi ułoży się niekorzystnie dla Mazowsza, spada o jedną drużynę więcej (obecnie z ligi lecą cztery ostatnie ekipy). To sprawia, że teoretycznie Błękitnych można jeszcze minąć. Musiałaby to jednak być jakaś katastrofa, połączona z nadzwyczaj dobrymi wynikami aż pięciu drużyn znajdujących się niżej, co jest nierealne.

Narew dzięki sześciu punktom zdobytym z drużynami w naszym zasięgu może odrobinę odetchnąć. Obecnie mamy tyle samo punktów co Ostrovia Ostrów Mazowiecka, z którą mamy jednak gorszy bilans meczów bezpośrednich: jesienią zremisowaliśmy „wygrany” mecz 4-4 (bramka Dominika Dzwonkowskiego w 3. minucie doliczonego czasu), a wiosną dostaliśmy w Ostrowi srogie lanie 1-4 po indywidualnych błędach. Co gorsza nad nami jest także Olimpia Warszawa, z którą również mamy niekorzystny bilans (1-3, 2-1). W przypadku zdobycia kolejnych trzech punktów przeskoczymy najwyżej Ostrovię.

Wkra Żuromin już jakiś czas temu zapewniła sobie udział w rozgrywkach ligi okręgowej w sezonie 2015/16. W środę dołączyła do niej Skra Drobin i to te dwie drużyny zamkną tabelę naszej ligi. O utrzymanie w lidze powalczy aż sześć drużyn i wpadka w każdym meczu może być decydująca. Spójrzmy razem na terminarze zainteresowanych ekip. Pobawimy się do tego w typowanie meczów. Jeżeli macie własne typy, zapraszamy do komentowania!

16. NADNARWIANKA PUŁTUSK
Kolejne mecze z: MKS-em Ciechanów (dom), Narwią Ostrołęka (wyjazd), Błękitnymi Gąbin (dom), Wkra Żuromin (wyjazd), Ostrovia Ostrów Maz. (dom).
Nasze typy: porażki w trzech pierwszych meczach, zwycięstwo np. 2-1 w Żurominie i minimalna porażka z Ostrovią w meczu kończącym ligę.

15. MKS CIECHANÓW
Kolejne mecze z: Nadnarwianką (wyjazd), Mławianką (dom), Bugiem (dom), Mazovią (wyjazd), Wisłą II Płock (wyjazd).
Nasze typy: stawiamy na to, że Ciechanów przeżywający zwyżkę formy pokona spokojnie Nadnarwiankę a w pozostałych meczach zdobędzie jeszcze cztery punkty, wygrywając jeden z meczów i remisując np. na koniec w Płocku, jeśli Wisła II nie będzie grała już o nic.

14. KORONA SZYDŁOWO
Kolejne mecze z: Żurominem (dom), Ostrovią (wyjazd), Łomiankami (wyjazd), Huraganem (dom) i Bzurą (dom).
Nasze typy: piłkarze Korony wiedzą, że jeśli nie na początku, to później już punktów raczej nie zdobędą. Mecze z Łomiankami, Huraganem i Bzurą wręcz muszą wygrać mocni rywale. Stawiamy na zwycięstwo z Wkrą Żuromin, ale nie z wynikiem 8:3, a potem na wyrównany mecz z Ostrovią, gdzie albo będzie walka albo murowanie własnych bramek. Zaryzykujemy typ 1:1, gdzie żadna drużyna nie chce zaryzykować akcji zaczepnej z obawy na kontrę.

13. NAREW OSTROŁĘKA
Kolejne mecze z: Przasnyszem (wyjazd), Nadnarwianką (dom), Mławianką (wyjazd), Mazovią (dom) i Bugiem (wyjazd).
Nasze typy: tutaj będziemy bardzo ostrożni i obstawimy zwycięstwo z Nadnarwianką i wkalkulujemy możliwe porażki z pozostałymi rywalami. Chociaż oczywiście każdy dodatkowy punkt przybliża nas do celu 🙂

12. OSTROVIA OSTRÓW MAZOWIECKA
Kolejne mecze z: Olimpią (wyjazd), Koroną Szydłowo (dom), Przasnyszem (dom), Skrą Drobin (wyjazd) i Nadnarwianką (wyjazd).
Nasze typy: co za terminarz! Ostrovia ma wszystkie karty we własnych rękach i jak nimi zagra zależy od niej samej. Do wygrania są tak naprawdę wszystkie mecze, ale ostatnia forma Ostrovii nie pozwala na takie typowanie. Zakładamy, że pomimo dosyć dobrej gry Ostrovia przegra z Olimpią, potem wygra któryś z meczów, któryś zremisuje i któryś przegra. Ostrowianie są nieprzewidywalni, więc pożyjemy, zobaczymy.

11. OLIMPIA WARSZAWA
Kolejne mecze z: Ostrovią (dom), Huraganem (wyjazd), Bzurą (wyjazd), Łomiankami (dom) i Raciążem (dom).
Nasze typy: Olimpia pomimo najlepszej obecnie sytuacji, ma najgorszy terminarz ze wszystkich. Tak naprawdę jedyną szansę na punkty ma w najbliższą sobotę z Ostrovią. Zakładamy, że piłkarze z Woli będą wówczas grali na 120% i ten mecz na własnym boisku wygrają. Bojąc się o utrzymanie wycisną jeszcze dwa punkty np. z Huraganem i Bzurą i spokojni przegrają „planowo” z Łomiankami i Raciążem.

Wnioski:

– stawiamy na to, że jeżeli z ligi spadać będą tylko cztery drużyny, to MKS Ciechanów ucieknie spod noża i zajmie 14 pozycję zrównując się punktami z Koroną Szydłowo. Drużyny mają równy bilans bramkowy, ale jedną bramkę więcej na wyjeździe strzeliła drużyna Matusiaków;

– kluczowe mecze to: Olimpia – Ostrovia, Ostrovia – Korona Szydłowo, Narew – Nadnarwianka;

– Narwi dajemy na zakończenie rozgrywek 13 miejsce, lub 12, jeżeli uda się wygrać więcej niż jeden mecz;

– wg nas w lidze zwyciężą Błękitni Raciąż, przed KS-em Łomianki i Bzurą Chodaków.