Z regionu

Nowe drużyny w B-klasie

iskra-zareby-kosc-miniCiechanowsko-Ostrołęcki Okręgowy Związek Piłki Nożnej podał skład II grupy B-klasy (grupy ostrołęckiej). W porównaniu do ubiegłego roku jest sporo zmian. Oczywiście brakuje w lidze Kurpika Kadzidło, który awansował do klasy A. Kolejne nowe ekipy to spadkowicze z ligi okręgowej: Świt Baranowo i KS Pniewo. Pojawiły się jednak zupełnie nowe ekipy: Iskra Zaręby Kościelne, GKS MAX ROL Andrzejewo i reaktywowany GKS Pokrzywnica. Pokrzywnica jest już znana w okolicy, więc przybliżymy Iskrę i MAX ROL.gks-andrzejewo-m

Iskra Zaręby Kościelne powstała w lipcu 2013 roku. Dotychczas drużyna brała udział w ligach i turniejach halowych m.in. w Kosowie Lackim, w Broku i u siebie. Zła wiadomość jest taka, że do Zaręb jest z Ostrołęki ponad 60 km. Niedawno Iskra grała sparing z GKS-em MAX ROL Andrzejewo, przegrywając 1-4.

GKS „MAX ROL” Andrzejewo również jest drużyną, która grała w turniejach i ligach halowych, w tym Ostrowskiej Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej rywalizowała z Iskrą Z.K. Sponsorem klubu jest lokalny przedsiębiorca prowadzący hurtownię z materiałami rolniczymi i paszami. Drużyna powstała w lipcu 2013 roku. Odległość od Ostrołęki to 65-70 km.

Poza nowymi drużynami zagrają dotychczasowi B-klasowicze: Orz Goworowo, GLKS Lelis, WKS Mystkówiec i FC Różan.

źródło: własne – tm