FC Różan vs Narew Ostrołęka

2 - 5
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

W piątkowy wieczór część zawodników Narwi rozegrała wyjazdowy mecz sparingowy z FC Różan. Niebiesko-Czerwoni wygrali 5-2, ale bohaterem spotkania został 15-letni bramkarz naszego zespołu Szymon Domalewski. Szymon został pierwszym w historii piłkarzem Narwi, który obronił dwa rzuty karne w jednym meczu. Na dodatek był to jego debiut w seniorach. Na co dzień Szymon gra w drużynie juniorów u trenera Łukasza Malanowskiego.

Spotkanie rozpoczęło się z przytupem, bo już w 2. minucie meczu sędzia Jacek Mulawka podyktował rzut karny po faulu w naszym polu karnym. Radość gospodarzy była jednak przedwczesna, bo niespodziewanie debiutujący w seniorach Domalewski wyczuł intencje strzelca i wynik pozostał niezmieniony. Na krótko, bo już po chwili Różan dostał kolejny rzut karny (również słuszny) i tym razem nasz młody bramkarz został pokonany.

Narew, pomimo młodego i dosyć eksperymentalnego składu, powoli przejmowała inicjatywę i w 20. minucie doprowadziła do wyrównania za sprawą Kamila Jastrzębskiego. Niespodziewanie w 29. minucie jeden z napastników Różana wbiegł w pole karne i pomimo przylgnięcia do niego dwóch naszych obrońców, zrobił to, co miał zrobić, czyli dał się sfaulować. Strzał z „jedenastki”, nisko przy ziemi, po swojej lewej ręce, obronił Domalewski, stając się jedynym znanym mi bramkarzem w historii Narwi, który w jednym meczu wybronił dwa rzuty karne. Na dodatek w debiucie.

Druga połowa należała już tylko do Narwian. Najpierw w 60. minucie po zamieszaniu w polu karnym Kamil Bednarczyk dał nam prowadzenie. Na tę bramkę Różan jeszcze odpowiedział, golem po pięciu minutach. Na kolejne trafienia, kolejno Kamila Jastrzębskiego, Patryka Bolca i Adama Głowackiego, gospodarze odpowiedzieć nie byli już w stanie.

Kolejny mecz już w sobotę o 14:00 w Myszyńcu, gdzie zagra druga grupa Narwian.

Mecz sparingowy, Różan 21.04.2017
FC Różan – Narew Ostrołęka

Bramki dla Różana: ? 3 (k), ? 65
Bramki dla Narwi: Jastrzębski 20 i 67, Bednarczyk 60, Bolc 75, Głowacki 88
W 2. minucie Domalewski obronił rzut karny. W 29. minut Domalewski obronił rzut karny.

Narew: Domalewski – Chilicki, Matłach, Parzych, Kamrat, Przyborowski, Bolc, Jóźwiak, Bednarczyk, Gołąb, Jastrzębski. Oraz: Oparka i Głowacki.
Trener: Rafał Kosek.
Kierownik drużyny: Tadeusz Mierzejewski.

Widzów: ok. 20 (3 z Ostrołęki).

GALERIA

fot. Tomasz Mrozek

Szczegóły

Data Czas Sezon
21/04/2017 19:00 2016/17

Mecze

Klub1. połowa2. połowaWynik
FC Różan112
Narew Ostrołęka145