Narew Ostrołęka vs Błękitni Raciąż

3 - 2
Pełny czas bez dogrywki

Narew Ostrołęka

Podsumowanie

Dobra pogoda, dobry mecz, dobre zwycięstwo – kto wybrał się na stadion przy ul. Partyzantów w niedzielę na pewno nie żałuje! Narew do spółki z Błękitnymi Raciąż zaprezentowała bardzo emocjonujące widowisko na poziomie piłkarskim na pewno wyższym niż A-klasa. Spotkały się przecież dwie drużyny wymieniane w gronie faworytów do awansu.

Narew wyszła na prowadzenie szybko, bo w 10. minucie, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym. Emil Chorążewicz i Bartosz Pędzich wymienili się szybko piłką, po czym ten pierwszy mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Po kilku szansach z obydwu stron, Narew podwyższyła na 2-0. Znów rzut rożny i nagle Daniel Dziczek strzelił gola. Chwila rozprężenia była jednak kosztowna, bo nie minęła nawet minuta, kiedy Błękitni zdobyli gola kontaktowego. Do przerwy więcej bramek nie padło, ale nie oznacza to, że było nudno, bo oba zespoły chciały grać w piłkę, a nie w „kopnij i biegnij”.

Druga połowa zaczęła się od wielu sytuacji, głównie Narwian, ale Błękitni coraz groźniej kontrowali. Niestety, w 65. minucie ich kontra okazała się zabójcza. Wielokrotnie wcześniej ratowali sytuację obrońcy wespół z Danielem Woźniakiem, ale tym razem się nie udało. W efekcie zamiast spokojnie prowadzić 3-0 lub 4-1 Narew remisowała 2-2 i zrobiło się nerwowo.

Trener Kosek dokonał korekt w składzie i szczególnie wejście debiutującego Pawła Kuzi i Konrada Sobotki dało duże ożywienie w ofensywie. Efekt przyszedł na osiem minut przed końcem meczu, kiedy po zgraniu Sobotki z prawej strony piłkę do siatki wepchnął ofiarnie Kamil Gontarz, kolejny raz najlepszy zawodnik na placu gry. Do końca udało się utrzymać korzystny rezultat i można było ogłosić: „na Kurpiach mamy lidera!”

09.09.2018, Ostrołęka
A-klasa seniorów Ciechanów-Ostrołęka
Narew Ostrołęka – Błękitni Raciąż 3:2 (2:1)
Bramki: Chorążewicz 10, Dziczek 32, Gontarz 82 – Słojewski 33, M. Borzykowski 65.

Narew Ostrołęka: Woźniak – Dworecki, Przyborowski (27. Pełtak), Dąbrowski I, Dziczek – Gontarz (87. Kobrzyński), Bednarczyk (78. Dąbrowski II), Jóźwiak, Chorążewicz (89. Mierzejewski) – Markowski (78. Sobotka), Pędzich (67. Kuzia).
Trener: Rafał Kosek.
Sztab: Sebastian Borowiecki, Bartosz Stryjewski, Tadeusz Mierzejewski.

Błękitni Raciąż: Kalinowski – Pawelski (77. Sarnowski), Straus, Wszałkowski, P. Borzykowski (83. Zasttawny Gawin), M. Borzykowski, Karwowski, Rutkowski, Ezman (24. Słojewski), Szelągiewicz (68. Marciniak), Kaczerski. /zawodnicy nie po kolei/
Trener: Paweł Szpojankowski.

Sędziowali: Sławomir Gołębiewski (Płońsk) – Kamil Komorowski, Radosław Staszkiewicz.
Widzów: ok. 400.

GALERIA

fot. Tomasz MRozek

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon
09/09/2018 15:00 Seniorzy 2018/19

Mecze

Klub1. połowa2. połowaWynik
Narew Ostrołęka213
Błękitni Raciąż112