Wiadomośći OkołonarwiańskieZ życia klubu

Spotkania, wycofania, wybory

W komentarzach na narewplus.pl ktoś dopytywał o spotkanie z kibicami, które miało odbyć się w miniony wtorek. Postanowiliśmy zapytać o to zainteresowanych. W tym celu rozmawialiśmy z byłym prezesem Narwi, Robertem Bartkowskim (jedyny działający obecnie członek dotychczasowego zarządu) i jednym z pięciu przybyłych na spotkanie kibiców Narwi, Łukaszem.

– Spotkanie z kibicami się odbyło – potwierdził Robert Bartkowski. – Strony przedstawiły swoje propozycje i argumenty. Teraz potrzebny jest czas na decyzje i podjęcie działań, Prośba o wycofanie grupy z rozgrywek seniorskich to była jedna z propozycji kibiców. Decyzja jeszcze nie została przesłana do MZPN, ale wydaje się rozsądna w obecnej sytuacji kadrowej. Niech młodzi chłopcy grają w lidze mazowieckiej zgodnej wiekowo – poinformował były prezes klubu.

O wspomnianą propozycję wycofania seniorów z ligi zapytaliśmy także Łukasza: – Rzeczywiście, był to jeden z naszych postulatów. Drugi jest nie mniej ważny. Podaliśmy prezesowi propozycję, by ogłosić upadłość obecnej Narwi. Osoby zainteresowane odbudową najstarszego ostrołęckiego klubu sportowego mogły by wtedy zacząć od nowa, bez nie swoich długów.

– Co istotne sami odbywaliśmy już rozmowy z potencjalnymi sponsorami, którzy mogli by pomóc klubowi, gdyby zmienił się zarząd i „nowa Narew” zaczynała z czystym kontem – dodał Łukasz.

Jak zatem widać część argumentów kibiców przedstawiona na spotkaniu, trafiła do prezesa Bartkowskiego. Efektem tego jest zbliżające się spełnienie jednego z ich „postulatów”. Pozwoli to zresztą zaoszczędzić sporo pieniędzy, bo nie ma co ukrywać, że to wystawianie do rozgrywek ligowych drużyny seniorów pożera lwią część budżetu każdego z klubów. Wszystkie pozostałe roczniki młodzieżowe nie generują razem nawet jednej trzeciej kosztów utrzymania zespołu seniorów.

Czy był zatem w ogóle sens wystawiać juniorów do ligi seniorów? Czy nie lepiej było zgłosić ich do I ligi mazowieckiej, gdzie walczyli by o punkty? Ich młodsi koledzy, którzy zajęli ich miejsce w lidze juniorów na razie zaliczyli porażki 0:3, 0:6 i walkower 0:3. O zdanie również zapytaliśmy byłego prezesa Roberta Bartkowskiego.

– Warto przypomnieć, że klub na spotkaniu z działaczami Korony, wcześniej proponował oddanie Koronie miejsca w IV lidze. Młodzi zawodnicy mieli zagrać w okręgówce. Przeprowadzono też rozmowy w sprawie połączenia klubów – przypomina prezes.

Co teraz w Narwi? Na 99% wycofana zostanie z IV ligi drużyna seniorów. Nieoficjalnie mówi się o wyborach do nowego zarządu. Musiały by się one odbyć na Walnym Zgromadzeniu Członków Klubu. Była by to dobra okazja do dyskusji na temat ewentualnej likwidacji dotychczasowej Narwi i próby jej odbudowania. Jeśli będziemy wiedzieli coś więcej na ten temat, będziemy informowali o tym na stronie.

narvi

5 komentarzy do “Spotkania, wycofania, wybory

 • Decyzja o wycofaniu jak najbardziej słuszna. Ale klub będzie musiał zaczynać od początku. Zakładamy, że nie mamy długów, dobrze, są sponsorzy, ale ile mogą dać aby odbudować solidną seniorską piłkę w O.? Na dzień dzisiejszy nie ma w Ostrołęce piłkarzy na solidną grę nawet w 4 lidze.
  A juniorzy wejdą dopiero za 4 lata, aby mogli rywalizować nawet na 4 froncie-jak awansują rok po roku np. z A-klasy-co nie będzie łatwe, gdyż będzie reorganizacja i wiele dobrych ekip spadnie do LO i A-klasy. Tak więc szkoda, że dopiero teraz „działacze” się obudzili w sprawie zmian
  w klubie, co zostało niejako wymuszone przez sytuację braku nadzoru przez miasto!
  Pytanie oprócz tych postulatów, coś konkretnego ustalono np. harmonogram zmian np.
  1. wycofanie klubu, ogłoszenie upadłości i wszystkich roszczeniowych spraw wobec wierzycieli,
  2. sponsorzy? kto, i ile mogą wnieść w nowy klub np Narew 1962 Ostrołęka,
  3. Skąd zawodników, bo seniorów na dzień dzisiejszy i jutro nie mamy,
  4. Ile lat klub ma zamiar grać w A-klasie a może się zdarzyć , że spadną do B.(przykład Płońska pokazuje, że tak łatwo nie jest z awansami
  i utrzymaniem się nawet w obecnej LO),
  5. Czy miasto może również wspomóc finansowo chociażby młodzież, trenerzy tych grup, utrzymanie, wyjazdy, posiłki regeneracyjne, lekarz, inne. Aby w przyszłości były efekty w wyszkoleniu i przygotowaniu do gry w seniorskiej piłce,
  6. Konieczność powołania rezerw, aby rezerwowi lub młodzi piłkarze ogrywali się w seniorskiej piłce nawet w A-klasie(w przyszłości). Teraz widać jak młodzi zawodnicy odbiegają od seniorów-brak doświadczenia, motoryki, sprytu boiskowego, taktyki-myśl trenerska nie istnieje
  i konsekwentna realizacja założeń taktycznych.
  7. oraz wasze- inne postulaty i pomysły.

 • Jezeli chodzi o odbudowe Naszej Narwi, to zgodze sie z komentarzem Kier, konieczny jest nowy zarzad, aspiracje powinny byc najnizej 3 ligi jesli chodzi o miasto i potencjalnych sponsorow, wszystko co ponizej bedzie dalej tylko przedluzeniem terazniejszej egzystencji. Obsadzenie mlodziezy trenerami z bezbledna technika, zeby mogli ksztalcic mlodych adeptow od podstaw i skupic sie na ich rozwoju. Mlodziez jest i zawsze bedzie przyszloscia kazdego klubu. W Ostrolece bylo kilku tego typu trenerow, Sw. pamieci Alexander Harabasz pracowal z najmlodszymi rocznikami i potrafil wychowac mlodziez na bardzo wysokim poziomie. Pamietam, ze trening byl zatrzymany jezeli zawodnik nie potrafil lub nie przykladal sie do danego zagrania. Przede wszystkim nauczyl zawodnikow podstawowej a zarowno bardzo waznej techniki jesli chodzi o przyjecie, podanie, prowadzenie lub strzal itd. Nie byl trenerem ktory tylko czekal na oswiecajacy talent. Nastepni trenerzy w starszej kategori wiekowej mogli sie koncentrowac na innych aspektach i dalej kontynuowac prace nad dalszym rozwojem zawodnikow. Odzwierciedlalo sie to po wynikach, najwazniejszy byl ciag szkolenia w kazdej kategori wiekowej. Na dzien dzisiejszy to co prezentuje cala Ostrolecka pilka to jest zalosne. Kilku zawodnikow na przyzwoitym poziomie musza reprezentowac rozne kluby z innych miast. W tej chwil nie mozna czekac i ogrywac juniorow w lidze seniorow, poniewaz nie daja i dadza sobie rady rywalizowac w czwartej lidze. Jest to raz jeszcze blad w szkoleniu mlodziezy ze nie sa na to przygotowani. To sa chlopcy-mezczyzni ktorzy naprawde powinni dawac sobie rade w tej stosunkowo niskiej lidze. Potrzebne bedzie pozyskanie zawodnikow tworzacych trzon na 3 lige plus kilku uzdolnionych juniorow. Pierwsza druzyna powinna pomagac w uksztaltowaniu i ograniu mlodych zawodnikow. Napewno nie bedzie latwo odbudowac i naprawic to co sie dzieje z Nasza pilka, ale jezeli znajdzie sie kilku konkretnych ludzi, ktorzy naprawde maja pojecie w tym sporcie, poparcie miasta i sponsorow to wszystko jest realne. Jezeli tak sie nie stanie to bedziemy musieli sie pocieszyc moze piecioma druzynami w A i B klasie. Pozdrawiam Wszystkich kibicow Narwi.

 • jaką formę prawną ma Narew Ostrołęka skoro jest mowa o ogłaszaniu upadłości? wiadomo wobec kogo, tak mniej więcej, były największe długi? bo jeśli Narew to nie sp. z o.o. to chyba zarząd odpowiada własnym majątkiem wobec wierzycieli?

 • Drużynę seniorów powinien prowadzić trener Marian Szarama. Jego drużynom nigdy nie brakowało jaj do walki. Każdy zawodnik miał siły do biegania, a braki można było niwelować przygotowaniem fizycznym. Na poziomie 4 ligi w zupełności powinno starczyć.
  Sam trenowałem i grałem w drużynach młodzieżowych i rezerwach Narwi, wiele zdrowia oddałem za ten klub. Myślę, że zostali w Ostrołęce (sam tu z różnych przyczyn nie mieszkam, a chętnie bym pomógł)zawodnicy, którzy mając zapewnione warunki do trenowania, pomogliby w odbudowie klubu.

Możliwość komentowania została wyłączona.