MZKS

Pomoc nadchodzi z Anglii!

Oby takich poranków było jak najwięcej. Dzisiaj obudziła nas wiadomość o przesyłce nadanej z Wielkiej Brytanii. Jak się okazało był to obiecany wcześniej sprzęt, który zakupił nowej Narwi klub White Eagles FC z angielskiego Reading. Prezesem i współzałożycielem tej drużyny jest wychowanek Narwi, Mariusz Zienkiewicz.

Kiedy Mariusz poinformował nas, że wraz ze swoim klubem i jego sponsorami postarają się nam pomóc i podesłać sprzęt piłkarski, szczerze myśleliśmy że chodzi o kilka piłek, może jakieś znaczniki. Tymczasem przesyłka jest wręcz kompleksowa. Jako, że obiecaliśmy Wam przejrzystość, poniżej przedstawiamy zawartość przesyłki:

 1.  Pachołki
 2.  Pchełki
 3.  Piłki – 22 sztuki
 4.  Rękawice bramkarskie – 4 sztuki
 5.  Koszulka bramkarska – 2 sztuki
 6.  Koszulka dziecięca piłkarska – 20 sztuk
 7.  Spodenki dziecięce piłkarskie – 20 sztuk
 8.  Znacznik – 28 sztuk
 9.  Torby do piłek – 4 sztuki
 10.  Siatki do bramek – 2 sztuki
 11.  Gwizdki

white-eagles-reading

White Eagles FC z Reading powstali w kwietniu 2012 roku. W ciągu czterech lat swojego istnienia drużyna zrobiła trzy awansy w ligach okręgowych Reading (Anglia ma bardzo rozbudowaną strukturę lig piłkarskich, z ponad 20 poziomami ligowymi; ligi w Reading są na 11-16 poziomie). Teraz chłopaki grają w Reading Football League Division 2, gdzie obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli, ze stratą jednego punktu do klubów zajmujących pierwsze i drugie miejsce.

Zespół, którego współzałożycielem, prezesem i zawodnikiem jest Mariusz Zienkiewicz (z Narwią grał w IV lidze) składa się z emigrantów z Polski. Więcej na temat drużyny przeczytać można na jej stronie oficjalnej (link), oraz na klubowym koncie na Facebooku (link).

Zachęcamy do kibicowania naszym rodakom i bardzo „naszemu” zawodnikowi/prezesowi 🙂
Orły! Dziękujemy bardzo za Waszą pomoc, szczególnie w tak trudnym momencie, jak formowanie Klubu. Tego się nie zapomina.

Mariusz, Tobie zaś dziękujemy dodatkowo za dowód na to, że Narwianinem się jest, a nie bywa. „Nie ważne – tutaj, tam, czy gdzieś – bo skąd się, jest, to stamtąd się jest”, jak rapował Tede. A Ty jesteś z Narwi Ostrołęka.

tekst: Tomasz Mrozek
zdjęcie: Emil Bednarczyk

5 komentarzy do “Pomoc nadchodzi z Anglii!

 • Panowie napiszcie jakie są plany? Czy będzie drużyna seniorów? Skoro jest jej przywódca to … jaki jest plan bo napewno cheć pomocy wyrazi więcej osób ale prosimy o otwartość!!!

  • Cześć! Na początku napiszę, że dobrze Cię tu znowu widzieć! 🙂
   Czy będzie drużyna seniorów? Skąd takie pytanie? Oczywiście, że będzie. Plan jest taki, żeby w przyszłym sezonie wystartować w B-klasie. Myślę, że nie zdradzę tajemnicy, jeśli powiem, że planujemy by jeszcze w tym roku ruszyły treningi seniorów.

   Na razie mamy jedną grupę, która regularnie trenuje z Czarkiem Kowalczykiem. Będą kolejne 🙂 Najfajniejsze jest to, że sami zgłaszają się byli zawodnicy Narwi, a nawet osoby dotąd z nią nie związane i piszą, że chcieli by zagrać, pomóc swą grą w odbudowie Narwi.

   Jak masz jeszcze jakieś pytania, to pisz 🙂 Pozdro

 • A musimy od B-klasy? Nie da się wkręcić do okręgówki? Chocby za zasługi dla piłkarstwa na mazowszu?

  • Nie możemy, bo jesteśmy oficjalnie innym klubem. Jeszcze istnieje MKS Narew Ostrołęka. Abyśmy mogli przejąć cokolwiek po tamtym klubie, musiałby już nie istnieć. Zresztą i tak nie chcemy się nigdzie wpychać na siłę 😉

 • Dobre i to. Ale awanse zajmą nam dobre kilka lat np. na 3 ligę.
  Nawet awans do 4 będzie trudny bo reorganizacja i na pewno klub musiałby być dobrze sponsorowany i utrzymywany regularnie np. przez miasto (średnia kwota jaką ma obecnie Korona) i sponsorzy zewnętrzni.
  Ale nie narzekajmy!
  Może dobrze, co nie będzie o to łatwo, ale jednak szukać na razie sponsora (ów) strategicznych na klika sezonów i grać regularnie w A-klasie lub LO, aby później awansować wyżej niż 3 liga.
  Innym rozwiązaniem, to dogadanie się z klubami, które mają rezerwy np. Legia II lub Jagiellonia II w 3 lidze i wykupić miejsce w tej lidze. warunkiem jest mocne finanse i organizacja klubu (profesjonalnie), zatrudniać dobrych trenerów, nawet zagranicznych szukać z nową myślą trenerską ale nie za drogich np. z Anglii, Niemiec, Hiszpanii, Słowacji, Czech itd. (niższe ligi).
  Przyszedł mi jeszcze jeden pomysł, aby od wiosny 2017 r. zgłosić jednak zespół, jak będzie gotowy do gry w B-klasie jako 12 zespół, ale wyniki nie brane by były w rozrachunku i w tabeli dla pozostałych klubów. Oczywiście musi być zgoda okręgu na grę, a zespół miałby sprawdzian swoich umiejętności.
  Może zakończę swoje marzenia i propozycje i przede wszystkim życzę udanego startu na jesieni 2017 r w B-klasie i dalszy rozwój oraz awanse do jak najwyższej ligi.

Możliwość komentowania została wyłączona.