MZKSPiłka nożnaSeniorzy

Porażka z A-klasowiczem

Drugi mecz sparingowy w historii Nowej Narwi przyniósł pierwszą porażkę. Ostrołęczanie mierzyli się z drużyną z A-klasy, Rzekunianką Rzekuń.

Niebiesko-Czerwoni ponieśli porażkę 1-4. Goście wyszli na prowadzenie za sprawą Kamila Gontarza, byłego zawodnika Narwi, w 20 minucie, a już trzy minuty później podwyższyli na 2-0, wykorzystując zamieszanie w naszych szykach obronnych. Do końca pierwszej połowy oba zespoły prowadziły grę zrywami, mocno szarpaną. Warto odnotować dobrą grę w bramce Konrada Kotowskiego.

Druga połowa zaczęła się od mocnych ataków Narwi, grającej dużo lepiej i ofensywnie. Goście przygaśli a Narew strzeliła bramkę kontaktową, której strzelcem był Adam Mierzejewski. Do 70 minuty mieliśmy kilka dobrych okazji na wyrównanie, jednak z poświęceniem bronił Daniel Woźniak. Rzekunianka zaczęła kontrować i z tego poszły dwie długie piłki kolejno na 3-1 i 4-1. W 85. minucie Narew miała najbardziej dogodną okazję na zmniejszenie rozmiarów porażki, ale nasz napastnik wychodząc sam na sam z Woźniakiem trafił obok bramki.

Mecz sparingowy
Narew Ostrołęka – Rzekunianka Rzekuń 1-4 (0-2)
A.Mierzejewski 59 – Rzekunianka 20, 23, 70, 80

Narew: Kotowski – Matłach, Kamrat, M. Mierzejewski, G. Choroszewski, Jóźwiak, Popieniek, Piersa, A. Mierzejewski, Chaberek, M. Choroszewski.
Zagrali także: Wesołowski – Oparta, Bednarczyk, Duszak, Stefański, Gołąb.
Trener: Rafał Kosek.
Widzów: 55.

2 komentarze do “Porażka z A-klasowiczem

 • Dobrze, że już drugi sprawdzian, ale pracy ogrom. Widać jaka różnica jest między regularnie grającym zespołem a nowo tworzoną drużyną, bo zespól to dopiero sie klaruje.
  Czy klub ma zamiar zwiększyć ilość treningów w tygodniu? Tym bardziej, że to jest młody zespół, więc są dyspozycyjni.
  Jeżeli nie to będzie ciężko coś osiągnąć na jesieni. Oczywiście o różnej intensywności, sile i kondycji oraz taktyce i technice gry.
  Życzę wytężonej, ciężkiej pracy a wyniki będą w przyszłości. Na skróty i z oszczędności nie będzie wyników, ale to stara piłkarska prawda.

  • Lubię z Tobą pisać, bo nie dość, że merytorycznie, to widać, że chcesz dobra Narwi 😉

   Odpowiadając – klub ma zamiar zwiększyć ilość treningów w tygodniu. Od marca seniorzy trenować będą trzy razy w tygodniu i do tego w weekend grać mecz kontrolny, czyli cztery dni w tygodniu z piłką. Będzie to dwa razy tyle, co większość naszych rywali ligowych. To wszystko kosztuje, ale okazało się, że są w Ostrołęce (i nie tylko!) ludzie, którym podoba się wizja budowy Nowej Narwi i to co robimy i chcą być partnerami naszego Klubu. Myślę, że znajdą się jeszcze kolejni, bo wydatków jest sporo, pomimo tego że przecież wszyscy grają za darmo.

Możliwość komentowania została wyłączona.