Współpracujemy z APN-em!

W sobotę 8 kwietnia doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy klubami MZKS Narew 1962 Ostrołęka i Ostrołęcką Akademią Piłki Nożnej, według nas na tyle ważne, co połączenie Turbiny i Celulozy 55 lat temu. Porozumienie zakłada bardzo ścisłe współdziałanie.

Umowę podpisało po dwóch upoważnionych do tego reprezentantów zarządów klubów, ze strony Narwi Ostrołęka – prezes Kamil Drężek i wiceprezes Andrzej Mierzejewski, a ze strony APN-u – prezes Marcin Roman i wiceprezes Mariusz Sadłowski (obaj to byli wieloletni piłkarze Narwi).

Kluby pozostają osobnymi podmiotami, z osobnymi zarządami, nazwami i herbami. Z perspektywy kibica Narwi najważniejsze są dwa zapisy umowy:

 • drużyny APN Ostrołęka grające w lidze mazowieckiej lub Ekstralidze będą występować oficjalnie pod nazwą „APN Narew Ostrołęka”, z oboma herbami na koszulkach, a juniorzy starsi już jako Narew;
 • zawodnicy Akademii, będącej partnerem Legii Warszawa, którzy osiągną odpowiedni wiek, ale nie przejdą do tego czasu do drużyny Legii, bądź innej na najwyższych szczeblach rozgrywkowych, staną się piłkarzami Narwi.

Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej została założona w 2010 roku, przez wychowanków Narwi Ostrołęka, wieloletnich zawodników naszego klubu. W założeniu miała być akademią Narwi, nawet na pierwszych koszulkach tego klubu był tylko jeden herb – niebiesko-czerwony. Ówczesny zarząd Narwi nie był jednak zainteresowany współpracą.

Obecnie APN Ostrołęka szkoli około 300 młodych zawodników. Zgodnie z założeniami szkoleniowymi, w rozgrywkach ligowych wystawia drużyny od 10 lat wzwyż, młodsi chłopcy grają w turniejach i ligach wewnętrznych (np. Liga Klubów Partnerskich Legii Warszawa). W sezonie 2016/17 w ligach występują cztery roczniki APN-u: 2003, 2004, 2005 i 2006. Wszystkie są liderami swoich rozgrywek, w tym rocznik 2003 w I lidze mazowieckiej.

– Dzisiejsze spotkanie, to podsumowanie naszych ponad półrocznych rozmów. Cieszy mnie taka współpraca, gdyż jest to gwarancja dalszego rozwoju dla naszych dzieci, w rozgrywkach senioroskich. Wybraliśmy Narew, bo jest to najprężniej rozwijający się klub w naszym mieście – powiedział Marcin Roman, prezes APN Ostrołęka.

– Nie ukrywam, że mamy wielkie szczęście, że możemy współpracować z taką akademią, jak APN. Myślę, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z jej siły, z jakości pracy w niej i tego, co za tym idzie, jaka jest to armia zawodników. W starej Narwi brakowało roczników młodzieżowych, mamy kilkuletnią przerwę, co rekompensuje nam Akademia. Nasze partnerstwo to gwarancja ciągłości szkolenia, gwarancja dopływu wychowanków do pierwszego składu. Z perspektywy Narwi jest to kamień milowy, mający na celu rozwój ostrołęckiej piłki nożnej – skomentował prezes MZKS Narwi, Kamil Drężek.

fot. Paweł Zalewski

3 komentarze do “Współpracujemy z APN-em!

 • 09/04/2017 o 11:13
  Permalink

  Fajnie, ale zaprocentuje ta współpraca za kilka lat w rozgrywkach seniorskich. A teraz przydałaby się mocniejsza drużyna seniorska nawet na B-klasę.
  Czy klub ma zamiar grać 5 sezonów z rzędu w najniżej klasie rozgrywkowej?
  Jakie konkretne plany ma zarząd, aby pozyskać takich zawodników, którzy dadzą odpowiedni poziom w rozgrywkach i awanse jak najszybciej do najwyższych lig rozgrywkowych. Co ze sponsorami?

 • 09/04/2017 o 17:10
  Permalink

  Zarząd robi swoje i nie będziemy pisać o planach, dopóki ich nie zrealizujemy 🙂 Uważamy, że obraliśmy słuszną drogę. Pół roku rozmawialiśmy z APNem zamiast publikować komunikaty, publikujemy konkrety (oczywiście bez szczegółów umowy, to już tajemnica). Duże sprawy lubią ciszę.

  Osobiście uważam, że bez tego ruchu moglibyśmy sobie budować drużynę, ale w rocznikach po 2003 mamy dziurę aż do 2011, nie do przeskoczenia . O tegorocznej jesieni myśleliśmy już kiedy wycofywano „starą Narew” z ligi. Teraz myślimy o kolejnych latach.

  Podsumowując: Jakie konkretnie zarząd ma plany? To wie zarząd i nie będziemy o tym pisać 🙂
  „czy klub ma zamiar grać 5 sezonów z rzędu w bklasie” – sorry, ale to bardzo słabe pytanie, jak nie kibica Narwi. Jeśli jej kibicujesz, to sam znasz odpowiedź. Pozdrawiam!

 • 10/04/2017 o 17:42
  Permalink

  Te 5 sezonów to celowe pytanie w celu zwiększenia większego wysiłku wśród zawodników do intensywniejszych treningów, więcej niż 2 razy w tygodniu.
  Rozumiem, że nie ma parcia na awanse, za wszelką cenę. To będzie zależało od osób
  i grup sponsorskich.
  Newsy dotyczące konkretnych wydarzeń z działalnością klubu będą pojawiać jak coś konkretnego wyniknie i będzie podpisana umowa np. sponsorska z konkretnym wkładem, na więcej niż amatorskie granie.
  Również pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu na jak najwyższy poziom rozgrywek krajowych.

Możliwość komentowania została wyłączona.